Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Růžena Dostálová: Papyrologie řecká, latinská, koptská

Knihy

Růžena Dostálová: Papyrologie řecká, latinská, koptská

Hodnocení: 1x
  • 4

Papyrologie řecká, latinská, koptská - Růžena Dostálová, Radislav Hošek, Gabriella Messeri, Rosario Pintaudi, B. Oerter Wolf. Kniha Papyrologie (řecká, latinská, koptská) je prvním českým úvodem do nejmladší discipliny věd o antickém starověku. Podává základní informace o řecké, latinské a - na rozdíl od jiných úvodů ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Růžena Dostálová: Papyrologie řecká, latinská, koptská koupíte i tady

Specifikace Růžena Dostálová: Papyrologie řecká, latinská, koptská

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 223 Kč

Kniha Papyrologie (řecká, latinská, koptská) je prvním českým úvodem do nejmladší discipliny věd o antickém starověku. Podává základní informace o řecké, latinské a - na rozdíl od jiných úvodů - i o k ... a dál?

Produkt Růžena Dostálová: Papyrologie řecká, latinská, koptská

Růžena Dostálová: Papyrologie řecká, latinská, koptská - parametry

Název produktu: Růžena Dostálová: Papyrologie řecká, latinská, koptská
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 223 Kč
Maximální cena: 333 Kč
Ušetríte až: 110 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Papyrologie řecká, latinská, koptská - Růžena Dostálová, Radislav Hošek, Gabriella Messeri, Rosario Pintaudi, B. Oerter Wolf. Kniha Papyrologie (řecká, latinská, koptská) je prvním českým úvodem do nejmladší discipliny věd o antickém starověku. Podává základní informace o řecké, latinské a - na rozdíl od jiných úvodů - i o koptské papyrologii, která z velké části používá řeckou abecedu. Informuje o organizaci veřejného i soukromého života v helénistickém i římském Egyptě až do jeho obsazení Araby. Čtenáři se seznámí s osudy nejvýznamějších koptských papyrusových sbírek, s ekonomickými a právními dokumenty, dále doklady o soukromém životě, o školství a náboženství od pohanských kultů, přes judaismus po křesťanství. Publikace obsahuje i přehled autorů děl, jejichž zlomky se nacházejí na literárních papyrech, i stručný úvod do struktury koptského jazyka. Vedle výkladu o vývoji písma od 3. stol. př. Kr. do 7.-8. stol. po Kr. je téměř ke každé reprodukci podán i tištěný příslušný text, dále informace o ediční praxi při vydávání papyrů, o základních edicích a o elektronických pomůckách. Výklad doprovází 50 obrazových příloh a bibliografie základních prací k danému problému. Kniha poslouží papyrologům-začátečníkům, ale historikům starověku, literárním historikům, koptologům a lingvistům sledujícím vývoj od staré k nové řečtině a od latiny k románským jazykům. Papyrologie řecká, latinská, koptská - Růžena Dostálová, Radislav Hošek, Gabriella Messeri, Rosario Pintaudi, B. Oerter Wolf od nakladatelství Karolinum v kategorii | Historie a military za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.