Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Rula Jebrealová: Miral

Knihy

Rula Jebrealová: Miral

Hodnocení: 1x
  • 4

Vzdělaná a emancipovaná palestinka Hind Husajní zakládá v roce 1948 sirotčinec pro děti, které v první arabsko-izraelské válce přišly o rodiče. Získává pro svůj projekt širokou podporu a sirotčinec se brzy rozroste o školu s internátem. Vzdělaná a emancipovaná palestinka Hind Husajní zakládá v roce 1948 sirotčinec ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Rula Jebrealová: Miral

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 44 Kč

Hind Husejní zakládá v roce 1948 sirotčinec pro palestinská děvčata, která v první arabsko-izraelské válce přišla o rodiče. Získává pro svůj projekt širokou podporu, takže se sirotčinec brzy rozroste ... a dál?

Produkt Rula Jebrealová: Miral

Rula Jebrealová: Miral - parametry

Název produktu: Rula Jebrealová: Miral
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 44 Kč
Maximální cena: 99 Kč
Ušetríte až: 55 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Vzdělaná a emancipovaná palestinka Hind Husajní zakládá v roce 1948 sirotčinec pro děti, které v první arabsko-izraelské válce přišly o rodiče. Získává pro svůj projekt širokou podporu a sirotčinec se brzy rozroste o školu s internátem. Vzdělaná a emancipovaná palestinka Hind Husajní zakládá v roce 1948 sirotčinec pro děti, které v první arabsko-izraelské válce přišly o rodiče. Získává pro svůj projekt širokou podporu a sirotčinec se brzy rozroste o školu s internátem. Jednou ze svěřenkyň se stává po smrti své matky Nadji i titulní postava románu, Miral. Později, po zkušenosti s izraelskou kampaní proti intifádě, se Miral rozhodne zapojit do boje za palestinskou věc. Vliv laskavé učitelky Hind i přítele Haniho však její radikalismus postupně zmírňují. Skutečný příběh z Palestiny — o lásce, obětavosti a přátelství. Miral je palestinská dívka, která se po sebevraždě matky dostává do péče sirotčince.

Když se stává svědkem izraelských kampaní proti intifádě, rozhodne se, že se zapojí

do boje. V knize je nastíněna historie izraelsko-palestinského konfliktu, ale jde v ní

především o osobité příběhy žen, o jejich emoce — o lásku k muži, rodičům, o přátelství,

bolest ze ztráty blízkého člověka. Kniha vypovídá jak o střetu palestinských žen s válkou a bídou, tak i o hledání identity a touze po emancipaci a nezávislosti. A tu může přinést právě vzdělání. Nemilosrdně otevřený humor je rafinovaně založen na kontrastu dětské naivity a stereotypního světa dospělých. Všechny Nickovy vynalézavé a dobrodružné eskapády a intriky směřují zdánlivě pouze k jedinému cíli: Zbavit se potupného panictví a získat ženu svého srdce, krásnou a talentovanou Sheeni, jedinou intelektuálku, v Ukiahu.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.