Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Rudolf Steiner: Trojčlennost jako inspirace

Učebnice/Odborná literatura

Rudolf Steiner: Trojčlennost jako inspirace

Hodnocení: 1x
  • 4

Když Rudolf Steiner hledal možnost spravedlivého uspořádání společnosti, hovořil o ""sociální otázce"" a ""sociálním organismu"". Je možné říci, že sociální organismus byl tehdy nemocný a tato jeho nemoc vyvrcholila ve dvou světových válkách a dnes je nemocný právě tak. Zdravý ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Trojčlennost jako inspi..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Rudolf Steiner: Trojčlennost jako inspirace koupíte i tady

Specifikace Rudolf Steiner: Trojčlennost jako inspirace

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 148 Kč

Kniha je výběrem textů a přednášek Rudolfa Steinera (výběr provedl a editoval Radomil Hradil), v nichž podává výklad, jaké stanovisko zaujímat k uspořádání společnosti a k dalším naléhavým sociálním o ... a dál?

Produkt Rudolf Steiner: Trojčlennost jako inspirace

Rudolf Steiner: Trojčlennost jako inspirace - parametry

Název produktu: Rudolf Steiner: Trojčlennost jako inspirace
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 148 Kč
Maximální cena: 263 Kč
Ušetríte až: 115 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Když Rudolf Steiner hledal možnost spravedlivého uspořádání společnosti, hovořil o ""sociální otázce"" a ""sociálním organismu"". Je možné říci, že sociální organismus byl tehdy nemocný a tato jeho nemoc vyvrcholila ve dvou světových válkách a dnes je nemocný právě tak. Zdravý bude jedině tehdy, dojde-li k uspořádání společnosti podle určitých principů. Stěžejní je pochopení zákonitostí lidské společnosti skládající se ze tří sfér, přičemž tyto se od sebe zásadně odlišují. V současné době vládne ve společnosti chaos, protože sféry jsou navzájem promíchané, ačkoliv každá vyžaduje, aby se k ní přistupovala podle jiného principu. Najdete zde výběr zásadních Steinerových statí a výňatků z přednášek k tomuto tématu. Přehlednou formou seznamuje čtenáře s tím hlavním: s trojčlenností, tj. s uplatněním svobody, rovnosti a bratrství, s postavením práce a nutností zbavit ji charakteru zboží, s podstatou peněz a s otázkou vlastnictví výrobních prostředků a půdy. Čtenáři zde najdou i Steinerem formulovaný hlavní sociální a sociologický zákon, stejně jako text Provolání k německému národu a kulturnímu světu z února roku 1919. (podněty k řešení sociální otázky) Rudolf Steiner přišel s myšlenkou nové organizace společnosti podle principu sociální trojčlennosti někdy před koncem první světové války, když byl tázán předními osobnostmi té doby, co se dá dělat, aby se něco tak strašného už nikdy neopakovalo. Koncept, který po čase předložil, mnohé z nich zaujal. Setrvačnost starého myšení a osobní zájmy mnohých, kteří se změnu nepřejí, protože prosperují z bídy ostatních, jsou vždy mocné a silné, a tak hnutí sociální trojčlennosti nebylo tehdy úspěšné. Rudolf Steiner předložil svůj návrh s tím, že pokud se nepodaří proměnit společnost v intencích sociální trojčlennosti, k nápravě věcí nejenže nedojde, ale naopak přijdou další katastrofy. Skutečnost b ohužel dala za pravdu. Přišla krize třicátých let minulého století, následovala druhá světová válka a svět se musel vypořádat s nacistickým a komunistickým režimem. Dnes, kdy opět stojíme tváří v tvář mimořádným krizím všeho druhu, je jeho návrh znovu aktuální... Trojčlennost jako inspirace - Rudolf Steiner, Kniha je výběrem textů a přednášek Rudolfa Steinera (výběr provedl a editoval Radomil Hradil), v nichž podává výklad, jaké stanovisko zaujímat k uspořádání společnosti a k dalším naléhavým sociálním otázkám. Stěžejním je pochopení zákonitostí lidské společnosti, která se skládá ze tří sfér, které se od sebe zásadně odlišují. V současné době vládne ve společnosti chaos, neboť tyto sféry jsou navzájem promíchané, ačkoliv každá vyžaduje, aby se k ní přistupovala podle jiného principu. Podněty k řešení sociálních otázek je proto nutné hledat na základě těchto principů. Je to princip svobody v kultuře a duchovní životě, princip rovnosti v oblasti práva, princip bratrství v oblasti ekonomie. z kategorie Knihy | Odborná literatura | Společenské vědy | Sociologie od Poznání naleznete ne e-shopu KnihyDobrovsky.cz!


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.