Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Cizojazyčné knihy » Srovnání cen Rudolf Chmel: Romantizmus v globalizme

Cizojazyčné knihy

Rudolf Chmel: Romantizmus v globalizme

Hodnocení: 1x
  • 4

Výber z esejí a článkov literárneho vedca, bývalého diplomata a politika Rudolfa Chmela vychádza pri príležitosti 70. narodenín autora. Okrem textov o slovenskej literatúre, jej osobnostiach a dejinách v knihe nájdeme autorove eseje a články na tému slovensko-maďarských vzťahov, reflexie našej stredoeurópskej ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5

Jaké má kniha
Romantizmus v globalizme
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Rudolf Chmel: Romantizmus v globalizme

Kategorie Cizojazyčné knihy
Nejnižší cena 266 Kč

Výber z esejí a článkov literárneho vedca, bývalého diplomata a politika Rudolfa Chmela vychádza pri príležitosti 70. narodenín autora. Okrem textov o slovenskej literatúre, jej osobnostiach a dejinác ... a dál?

Produkt Rudolf Chmel: Romantizmus v globalizme

Rudolf Chmel: Romantizmus v globalizme - parametry

Název produktu: Rudolf Chmel: Romantizmus v globalizme
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 266 Kč
Maximální cena: 413 Kč
Ušetríte až: 147 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Výber z esejí a článkov literárneho vedca, bývalého diplomata a politika Rudolfa Chmela vychádza pri príležitosti 70. narodenín autora. Okrem textov o slovenskej literatúre, jej osobnostiach a dejinách v knihe nájdeme autorove eseje a články na tému slovensko-maďarských vzťahov, reflexie našej stredoeurópskej identity a rozhovory s ním.Rudolf Chmel vo svojich literárnovedných hungaristických prácach skúma slovensko-maďarské vzťahy na základe ich typologických, tematických, štýlových príbuzností a odlišností, vzájomnej konkretizácie ohlasovej a prekladovej (Literatúry v kontaktoch, 1972, maďarský preklad 1980), Paralely a konfrontácie (1986), neskôr ich rozšíril o kultúrnohistorické a zahraničnopolitické aspekty: Moja maďarská otázka (1996, maďarský preklad 1997), Moje slovenské pochybnosti (2004), Egy érzelmes (közép-) európai (2008). V slovakistickej oblasti svoje výskumy literárnokritického myslenia 19. a 20. storočia (Kritika a kontinuita, 1975, Dejiny v dejinách, 1981, Sondy, 1983) zhrnul v rozsiahlej syntéze Dejiny slovenskej literárnej kritiky (1991). Textologicky a edične pripravil viacero výberov, antológií diel slovenskej literatúry a kritického myslenia 19. a 20. storočia. Kniha: Romantizmus v globalizme. Malé národy - veľké mýty; Autor: Chmel Rudolf; Romantizmus v globalizme. Malé národy - veľké mýty. Zbierka esejí a článkov literárneho vedca, bývalého diplomata a politika Rudolfa Chmela vychádza pri príležitosti autorových 70. narodenín. (malé Autor knihy Krapfl James, Vydavatelstvo Kalligram,


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.