Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy osobnosti a fakta » Srovnání cen Rudla Cainer: Žulový Stalin: osudy pomníku a jeho autora

Knihy osobnosti a fakta

Rudla Cainer: Žulový Stalin: osudy pomníku a jeho autora

Hodnocení: 1x
  • 4

Jak Stalinovi velikému a ocelovému postavili v Praze monument žulový a největší, o tom vypráví kniha, která přísně vzato není historickým dokumentem, i když na skutečných událostech, v celku i v detailech, staví. Příběh mnoha postav, z nichž nejtragičtější je ta ústřední, autor vítězného návrhu akademický sochař ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Žulový Stalin: osudy po..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Rudla Cainer: Žulový Stalin: osudy pomníku a jeho autora koupíte i tady

Specifikace Rudla Cainer: Žulový Stalin: osudy pomníku a jeho autora

Kategorie Knihy osobnosti a fakta
Nejnižší cena 230 Kč

R. Cainer vychází ze studia dobových materiálů, ať zveřejněných nebo jen archivovaných (teprve nedávno byly odtajněny a badatelsky zpřístupněny protokoly z vyšetřování smrti sochaře Otakara Švece a js ... a dál?

Produkt Rudla Cainer: Žulový Stalin: osudy pomníku a jeho autora

Rudla Cainer: Žulový Stalin: osudy pomníku a jeho autora - parametry

Název produktu: Rudla Cainer: Žulový Stalin: osudy pomníku a jeho autora
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 230 Kč
Maximální cena: 348 Kč
Ušetríte až: 118 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Jak Stalinovi velikému a ocelovému postavili v Praze monument žulový a největší, o tom vypráví kniha, která přísně vzato není historickým dokumentem, i když na skutečných událostech, v celku i v detailech, staví. Příběh mnoha postav, z nichž nejtragičtější je ta ústřední, autor vítězného návrhu akademický sochař Otakar Švec, je také příběhem dvojího ponížení umělců a realizátorů: vnucení státní zakázky (diktované ovšem stranickým vedením) a záhy rozboření hotového díla, které spolykalo mnoho cenného materiálu, finančních prostředků a tvůrčí i fyzické energie tisíců lidí. Monstrum nad Vltavou bylo stejně obtížné postavit, jako ho po sedmi letech likvidovat. R. Cainer vychází ze studia dobových materiálů, ať zveřejněných nebo jen archivovaných (teprve nedávno byly odtajněny a badatelsky zpřístupněny protokoly z vyšetřování smrti sochaře Otakara Švece a jsou zcela novým a dosud nezpracovaným pramenem). Měl také možnost vyzpovídat několik sochařů, přímých účastníků stavby. Z toho všeho a autorovy

vypravěčské invence vznikl poutavý a zároveň poučný děj, který se čte jedním dechem. Románový příběh největšího pomníku v Evropě, Stalinova pomníku na Letné a jeho autora, vynikajícího umělce, akademického sochaře Otakara Švece se odehrával v pohnuté době tvrdého komunistického teroru padesátých let. Kniha si neklade za úkol být historickým dokumentem, je pouze obrazem doby, jehož tragedii vystihují dva skutečné, souběžné osudy. Osud druhého nejmocnějšího muže ve státě, generálního tajemníka ÚV KSČ Rudolfa Slánského, a osud obludného Stalinova pomníku. Tisíce tun těžké žulové monstrum nad Vltavou bylo stejně obtížné postavit, jako ho po sedmi letech likvidovat.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.