Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Roman Madzia: George Herbert Mead: tělo, mysl a svět

Učebnice/Odborná literatura

Roman Madzia: George Herbert Mead: tělo, mysl a svět

Hodnocení: 1x
  • 4

Kniha George Herbert Mead: tělo, mysl a svět je první komplexní monografií pojednávající o Meadovi v českém prostoru. Jejím předmětem je prezentace a analýza naturalistické filozofie jednání tohoto myslitele a její následná aplikace na rozličné filozofické problémy, jako je problém poznání, sebe-vědomí, sociálního ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
George Herbert Mead: tě..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Roman Madzia: George Herbert Mead: tělo, mysl a svět koupíte i tady

Specifikace Roman Madzia: George Herbert Mead: tělo, mysl a svět

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 145 Kč

Kniha George Herbert Mead: tělo, mysl a svět je první komplexní monografií pojednávající o Meadovi v českém prostoru. Jejím předmětem je prezentace a analýza naturalistické filozofie jednání tohoto my ... a dál?

Produkt Roman Madzia: George Herbert Mead: tělo, mysl a svět

Roman Madzia: George Herbert Mead: tělo, mysl a svět - parametry

Název produktu: Roman Madzia: George Herbert Mead: tělo, mysl a svět
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 145 Kč
Maximální cena: 249 Kč
Ušetríte až: 104 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Kniha George Herbert Mead: tělo, mysl a svět je první komplexní monografií pojednávající o Meadovi v českém prostoru. Jejím předmětem je prezentace a analýza naturalistické filozofie jednání tohoto myslitele a její následná aplikace na rozličné filozofické problémy, jako je problém poznání, sebe-vědomí, sociálního konstrukcionismu, etiky či filozofie dějin. Ústředním tématem této studie je problém epistemologického konstrukcionismu. V tomto ohledu je hlavním autorovým argumentem tvrzení, že konstrukce našeho přirozeného světa se neodehrává „v našich hlavách“, nýbrž v praktickém jednání a aktivním zapojování environmentálních struktur do našich účelově zaměřených aktivit. Práce je rozdělena do tří kapitol. První z nich se zabývá východisky Meadovy teorie jednání (aktu), jakož i pokusem o uvedení této teorie do konstruktivní diskuse s proudy filozofie mysli a kognitivních věd, souhrnně nazývanými „situovaná kognice“ (A. Clark, D. D. Hutto, M. Johnson, H. Maturana, A. Noë a další). V kapitole druhé se autor věnuje genezi a analýze Meadovy koncepce významového symbolu, (sebe)vědomí a komunikace. V kapitole třetí naopak ukazuje místo těchto teorií v Meadově sociální psychologii, morální filozofii a filozofii dějin. Roman Madzia, Ph.D. (1984), v současnosti působí jako Alexander von Humboldt Postdoctoral Fellow na filozofickém semináři Institutu kulturních studií na Univerzitě Koblenz-Landau (SRN).Autor: Madzia RomanRok vydání: 2014Vazba: PaperbackISBN: 978-80-7387-784-2Počet stran: 240Rozměry: 0 x 0


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.