Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Robert Service: Soudruzi

Knihy naučná literatura

Robert Service: Soudruzi

Hodnocení: 1x
  • 4

Publikace: Soudruzi! - Robert Service. Od zhroucení komunismu ve východní Evropě a SSSR uplynula téměř dvě desetiletí. Robert Service, jeden z předních odborníků na moderní ruské dějiny a profesor na Oxfordské univerzitě, si vytyčuje úkol prozkoumat historii komunismu ve světě. Čerpá z četných zdrojů, mimo jiné i z ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.89203
skladem

Jaké má kniha
Soudruzi
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Robert Service: Soudruzi koupíte i tady

Specifikace Robert Service: Soudruzi

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 328 Kč

Ve své "Historii komunismu" autor zkoumá vznik i rozvoj tohoto hnutí a analyzuje příčiny jeho neslavného konce. Znepokojivé, přesvědčivě napsané a brilantními argumenty podložené vynikající historické dílo. ... a dál?

Produkt Robert Service: Soudruzi

Robert Service: Soudruzi - parametry

Název produktu: Robert Service: Soudruzi
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 328 Kč
Maximální cena: 473 Kč
Ušetríte až: 145 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Publikace: Soudruzi! - Robert Service. Od zhroucení komunismu ve východní Evropě a SSSR uplynula téměř dvě desetiletí. Robert Service, jeden z předních odborníků na moderní ruské dějiny a profesor na Oxfordské univerzitě, si vytyčuje úkol prozkoumat historii komunismu ve světě. Čerpá z četných zdrojů, mimo jiné i z nově zpřístupněných dokumentů, a nabízí jak lidský pohled na tuto problematiku, tak i globální analýzu. Český čtenář už zná jeho podrobný životopis Lenina. Ve své velice rozsáhlé, avšak čtivé monografii, Service portrétuje i další inspirátory, tvůrce i příznivce komunistického hnutí od Marxe přes Maa až ke Castrovi a dalším moderním diktátorům. Přestože se kniha se soustředí v první řadě na Rusko, pojednává i o dějinách a vývoji komunistických hnutí v dalších zemích a všude hledá a nachází společné rysy komunistických režimů: diktaturu, potlačení osobních svobod, pronásledování církve, všepronikající moc státu, justiční zločiny - neslavné následky snahy o celosvětovou revoluci, jež měla vést k odstranění tříd a nastolení sociální spravedlnosti. Historik dochází k nepříjemným závěrům, jež jsou i důležitým varováním pro jednadvacáté století: komunismus ve své původní formě je sice mrtvý nebo skomírá, avšak chudoba a bezpráví, jež umožnily jeho vzestup, jsou dosud nebezpečně živé a umožňují extremistické využití. Už proto si toto znepokojivé, přesvědčivě napsané a brilantními argumenty podložené vynikající historické dílo, zaslouží čtenářskou pozornost. Publikace: Soudruzi! - Robert Service. Robert ServiceAcademia 2009Kniha, čeština, 508 stran Autor knihy Robert Service, Vydavatelstvo Academia


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.