MENU

Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Robert Graves: Já, Claudius

Próza - beletrie

Robert Graves: Já, Claudius

Hodnocení: 1x
  • 4
EAN: 9788073417444

Dnů padesát tři, deset jar, a Clau-Clau-Clau dostane dar, touhu všech lidí, jeho zmar. Bez přátel, které by měl rád, koktavě bude klopýtat… pravidlo proroctví, jež v kúmské věštírně v Kampánii vyslechl Claudius, kulhavý, nahluchlý a koktavý vnuk Marka Antonia a prasynovec císaře Augusta. Claudiovy nevšední osudy ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.73263
skladem

Jaké má kniha
Já, Claudius
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Srovnání cen Robert Graves: Já, Claudius

Čerstvá hodnocení Robert Graves: Já, Claudius

  • 5

dworis72, 27. listopadu 2015

Líbilo se mi to moc, až mě mrzí, že jde o fikci. Přesněji tedy ne zcela autentické zacházení s historickými či známými fakty. Ale pro získání základní orientace z této doby Římské říše je Gravesova knížka skvělý a čtivý základ. Nicméně ten, kdo chce znát dějepis, ať raději sáhne po nějaké učebnici.


Specifikace Robert Graves: Já, Claudius

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 340 Kč

Kniha – autor Robert Graves, 536 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá. Nejbližší okolí jej považovalo za neškodného blázna, slaboduchého a méněcenného. Člověk, který po prodělané dětské mozkové obrně trpěl třasem rukou i hlavy, kulhal, byl nahluchlý a v rozrušení koktal, byl tím nejnepravděpodobnějším kandidátem na císařský trůn – a přesto na něj jako poslední dospělý žijící příslušník julsko-klaudijské dynastie usedl. Celé jeho jméno zní Tiberius Claudius Caesar Augustus Germanicus, většině smrtelníků je však » ... a dál?

Produkt Robert Graves: Já, Claudius

Robert Graves: Já, Claudius - parametry

Název produktu: Robert Graves: Já, Claudius
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 340 Kč
Maximální cena: 356 Kč
Ušetríte až: 16 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Dnů padesát tři, deset jar,

a Clau-Clau-Clau dostane dar,

touhu všech lidí, jeho zmar.

Bez přátel, které by měl rád,

koktavě bude klopýtat… pravidlo proroctví, jež v kúmské věštírně v Kampánii vyslechl Claudius, kulhavý, nahluchlý a koktavý vnuk Marka Antonia a prasynovec císaře Augusta. Claudiovy nevšední osudy podivnou kúmskou věštbu vrchovatě splnily: Po léta záměrně zveličoval své tělesné nedostatky a předstíral hlupáka a díky tomu – všemi odstrkovaný a opovrhovaný – neuvázl v záludné spleti vzájemných vztahů zpupné, morálně rozvrácené římské nobility, nestal se obětí krvavých intrik své kruté báby Livie, přežil hrůzovládu svého strýce císaře Tiberia i svého šíleného synovce císaře Caliguly, až nakonec – v roce 41 našeho letopočtu – ho náhoda vyvedla z ústraní a byl proti své vůli prohlášen prétoriánskými gardisty císařem. Nejbližší okolí jej považovalo za neškodného blázna, slaboduchého a méněcenného. Člověk, který po prodělané dětské mozkové obrně trpěl třasem rukou i hlavy, kulhal, byl nahluchlý a v rozrušení koktal, byl tím nejnepravděpodobnějším kandidátem na císařský trůn – a přesto na něj jako poslední dospělý žijící příslušník julsko-klaudijské dynastie usedl. Celé jeho jméno zní Tiberius Claudius Caesar Augustus Germanicus, většině smrtelníků je však znám pouze jako Claudius, a to i díky nejslavnějšímu románu britského historika a plodného romanopisce Roberta Gravese Já, Claudius. Já, Claudius - Robert Graves od authora Robert Graves a nakladatelství v kategorii Knihy za skvělé ceny na e-shopu Martinus.cz


Recenze Robert Graves: Já, Claudius

dworis72, 27. listopadu 2015Líbilo se mi to moc, až mě mrzí, že jde o fikci. Přesněji tedy ne zcela autentické zacházení s historickými či známými fakty. Ale pro získání základní orientace z této doby Římské říše je Gravesova knížka skvělý a čtivý základ. Nicméně ten, kdo chce znát dějepis, ať raději sáhne po nějaké učebnici.

Zobrazit celou recenzi
Hodnocení:
  • 5
Pomohlo Vám toto hodnocení? ANO | NE
Děkujeme, vaše hlasování bylo uloženo.

Přidat recenzi pro Robert Graves: Já, Claudius

  • 0

* Položky označené hvězdičkou jsou povinné!

Nejoblíbenější knihy:

V rámci zpříjemnění uživatelského zážitku používáme soubory cookie. Setrváním na našem webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací zde.


© 2006 - 2021 Srovname.cz | Všechna práva vyhrazena.