Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Richard Koch: Manažer 80/20

Učebnice/Odborná literatura

Richard Koch: Manažer 80/20

Hodnocení: 1x
  • 4

Většina společností, a bezpochyby stejně tak valná část manažerů, se zaměřuje spíše na vstupy než na výstupy. Sleduje procesy. Místo aby se soustředili na výsledky, zejména pak na to, jak dosáhnout těch nejlepších výsledků, upínají pozornost na bezpočet úkolů, ježmusí denně zvládnout. Pokud se ale zamyslíte nad tím, ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Manažer 80/20
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Richard Koch: Manažer 80/20 koupíte i tady

Specifikace Richard Koch: Manažer 80/20

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 255 Kč

Světově proslulý a úspěšný autor před lety seznámil svět s pravidlem 80/20 – s myšlenkou, že 80 procent vašeho úspěchu v jakékoli oblasti vaší činnosti je důsledkem pouhých 20 procent vámi vynaloženéh ... a dál?

Produkt Richard Koch: Manažer 80/20

Richard Koch: Manažer 80/20 - parametry

Název produktu: Richard Koch: Manažer 80/20
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 255 Kč
Maximální cena: 398 Kč
Ušetríte až: 143 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Většina společností, a bezpochyby stejně tak valná část manažerů, se zaměřuje spíše na vstupy než na výstupy. Sleduje procesy. Místo aby se soustředili na výsledky, zejména pak na to, jak dosáhnout těch nejlepších výsledků, upínají pozornost na bezpočet úkolů, ježmusí denně zvládnout. Pokud se ale zamyslíte nad tím, jak vznikají ty nejlepší výsledky a jaké procesy k nim vedou, zjistíte, že většina skvělých výsledků nevyžaduje žádné rozsáhlé, zásadní kroky a k jejich dosažení postačí vynaložit relativně málo energie apotenciálu. Tyto nevelké vstupy vedoucí však k významným výsledkům ale zůstávají našim zrakům skryty pod nánosem těch vstupů, které nám sice přinesou několik dobrých výsledků, ale vedle nich i značný počet těch, jež nestojí za nic.Tento jev před vícenež sto lety zkoumal italský ekonom Vilfredo Pareto, který na základě svých zjištění zformuloval jednoduchý ekonomický princip, jehož správnost v průběhu let potvrdilo mnoho ekonomů i tvůrců podnikatelských strategií. Tento Paretův zákon či Paterovo pravidlo, neboli pravidlo80/20, říká, že v souboru příčin a důsledků relativně nevelký počet příčin (přibližně 20 procent) má za následek většinu dosahovaných výsledků (přibližně 80 procent). V praxi to například znamená, že nevelký počet manažerů rozhoduje o úspěchu firmy, pro nižpracují; že několik výrobků, zákazníků či rozhodnutí se podílí na většině firemního zisku, a pokud se soustředíme na těchto několik pro firmu životně důležitých zákazníků či výrobků pokud budeme prodávat více vysoce ziskových výrobků těm zákazníkům, nanichž nejvíce vyděláme můžeme své zisky několikanásobně zvýšit. Obecně vzato: malý počet příčin (přístupů, metod, rozhodnutí, událostí, produktů, technologií, lidí, jednání) vede k výsledkům, jež z proporcionálního hlediska nejsou ani v nejmenším v souladus daným počtem příčin nebo vynaloženým úsilím.Nejnovější, veskrze praktická publikace známého britského autora seznamuje nejen s pravidlem 80/20 a s tím, jak funguje, ale hlavně s tím, jak toto pravidlo co nejsnáze, nejrychleji a nejjednodušeji používatv běžném pracovním životě manažerů všech úrovní řízení a firem všech velikostí. Jádro knihy, a tedy její nejpodstatnější část tvoří deset způsobů (deset principů praktické aplikace pravidla 80/20), jak se stát mimořádně efektivním manažerem. Všech deset způsobůač na první pohled do jisté míry zvláštních a nepochopitelných však vychází z pečlivých výzkumů, časem prověřených ekonomických principů a ekonomických zákonitostí. Všech deset způsobů umožňujících stát se manažerem 80/20 přináší z dlouhodobéhohlediska zcela mimořádné výsledky, a to nejen finanční, ale také dobrý pocit ze sebe sama, protože to, co děláme, pomáhá druhým lidem žít lépe než dosud. Autor radí, aby si manažeři zvolili dva tři uvedené způsoby a ty dovedli k dokonalosti (stali se napříkladinvestigativním manažerem, líným, zahálčivým manažerem, manažerem emancipátorem, manažerem géniem jednoduchosti" či strategicky uvažujícím manažerem). Potom o sobě mohou


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.