Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Radim Vondráček: Biedermeier

Knihy

Radim Vondráček: Biedermeier

Hodnocení: 1x
  • 3.5

Biedermeier – Umění a kultura v českých zemích 1814 – 1848 . Umělecká díla Čech a Moravy první poloviny 19. století odrážejíosobitý umělecký a myšlenkový proud – biedermeier. Zatímcov zahraničí byl český biedermeier již úspěšně představen, na domácípůdě se dosud taková přehlídka neuskutečnila. Publikacevycházející ke ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.89186
doprava zdarma
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Radim Vondráček: Biedermeier koupíte i tady

Specifikace Radim Vondráček: Biedermeier

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 1 708 Kč

Druhé vydání publikace, která souhrnně představuje bohatství uměleckých památek vzniklých v českých zemích v 1. polovině 19. století a odrážejících osobitý umělecký, ideový a hodnotový proud, který bývá tradičně označován pojmem biedermeier. ... a dál?

Produkt Radim Vondráček: Biedermeier

Radim Vondráček: Biedermeier - parametry

Název produktu: Radim Vondráček: Biedermeier
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 1 708 Kč
Maximální cena: 2 375 Kč
Ušetríte až: 667 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.5 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 3.5
Podrobný popis:

Biedermeier – Umění a kultura v českých zemích 1814 – 1848 . Umělecká díla Čech a Moravy první poloviny 19. století odrážejíosobitý umělecký a myšlenkový proud – biedermeier. Zatímcov zahraničí byl český biedermeier již úspěšně představen, na domácípůdě se dosud taková přehlídka neuskutečnila. Publikacevycházející ke stejnojmenné výstavě se zaměřuje na uměleckébohatství biedermeieru jako stylu, který se zrodil v prostředíaristokracie a zámožného měšťanstva a postupně zasáhl širokésociální vrstvy. V duchu rodící se občanské společnosti vyznávalideály praktičnosti a jednoduchosti, objevoval půvab všedníchvěcí a radostí i krásu přírody a přírodních materiálů. Střízliváelegance a věcnost – charakteristické rysy estetického cítěníbiedermeieru – odrážely celkovou modernizaci společnosti a stalyse předzvěstí moderního designu. Biedermeier – Umění a kultura v českých zemích 1814 – 1848 od nakladatelství Gallery v kategorii | | Design za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz Publikace: Biedermeier - Art and Culture in the Bohemian Lands 1814–1848 - Radim Vondráček. Anglická verze publikace, která souhrnně představuje bohatství

uměleckých památek vzniklých v českých zemích v 1. polovině 19.

století a odrážejících osobitý umělecký, ideový a hodnotový proud,

který bývá tradičně označován pojmem biedermeier. Poprvé je tu

postiženo utváření a šíření biedermeierského stylu ve všech

oblastech výtvarné a užité tvorby (malba, grafika, kresba, nábytek,

sklo, porcelán, móda, šperk, hračka…). Kniha byla koncipována ke

stejnojmenné výstavě v Jízdárně Pražského hradu; obojí je završením

několikaletého vědeckého výzkumu, realizovaného klíčovými odbornými

pracovišti pod vedením Uměleckoprůmyslového muzea v Praze. Publikace: Biedermeier - Art and Culture in the Bohemian Lands 1814–1848 - Radim Vondráček.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.