MENU

Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy pro děti a mládež » Srovnání cen Radek Malý: Poetický slovníček dětem v příkladech

Knihy pro děti a mládež

Radek Malý: Poetický slovníček dětem v příkladech

Hodnocení: 1x
  • 4
EAN: 9788086283791

Publikace: Poetický slovníček dětem v příkladech - Radek Malý. Autor, oblíbený básník pro děti, se pokouší přiblížit větším dětem některé tradiční básnické útvary, formy a postupy. Vychází ze svých zkušeností s prací na čítankách pro základní školy (pro nakladatelství Prodos; včetně pracovních sešitů a příruček pro ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.85948

Jaké má kniha
Poetický slovníček děte..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Srovnání cen Radek Malý: Poetický slovníček dětem v příkladech

Čerstvá hodnocení Radek Malý: Poetický slovníček dětem v příkladech

  • 5

Hats81, 25. listopadu 2015

Tahle knížka je jedinečná na našem knižním trhu pro děti. Neučebnicovým způsobem děti seznamuje s některými pojmy z literatury, konkrétně z poezie. Básně Radka Malého jsou originální, vtipné a milé. Moc doporučuji do škol i domů!!!


Specifikace Radek Malý: Poetický slovníček dětem v příkladech

Kategorie Knihy pro děti a mládež
Nejnižší cena 159 Kč

Poetický slovníček dětem v příkladech - Radek Malý Že jsou slovníky nudné? A že básním nemůžeš nikdy rozumět? Slovník básniček tě přesvědčí, že tomu tak rozhodně není. V Poetickém slovníčku dětem v příkladech objevíš, co je sonet, kaligram nebo limerick a co se skrývá za tajemnými názvy jako eufonie nebo absolutní báseň. A navíc nakonec zvládneš mnoho z toho, co se ti v této knížce představuje, také vytvořit! Kéž se ti takto naservírované poetické lahůdky rozplývají na jazyku. z kategorie Knihy | Literatura pro » ... a dál?

Produkt Radek Malý: Poetický slovníček dětem v příkladech

Radek Malý: Poetický slovníček dětem v příkladech - parametry

Název produktu: Radek Malý: Poetický slovníček dětem v příkladech
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 159 Kč
Maximální cena: 159 Kč
Ušetríte až: 0 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Publikace: Poetický slovníček dětem v příkladech - Radek Malý. Autor, oblíbený básník pro děti, se pokouší přiblížit větším dětem některé tradiční básnické útvary, formy a postupy. Vychází ze svých zkušeností s prací na čítankách pro základní školy (pro nakladatelství Prodos; včetně pracovních sešitů a příruček pro učitele), které zužitkovává v drobné „příručce o poezii“, určené dětem ve věku 8–12 let. V jeho „Poetickém slovníčku dětem v příkladech“ se tak vyskytnou např. klasický sonet, limerick, ale i zvukomalba, absolutní báseň, kalambúr, dvojsmysl apod., vytvořené na míru dětem. Nebudou však chybět ani tradiční žánry dětem blízké jako hádanka či rozpočitadlo. Že jsou slovníky nudné? A že se básním nedá rozumět? Lahůdky čtenáře přesvědčí, že tomu tak rozhodně není. V poetickém slovníčku dětem v příkladech objevíme, co je sonet, kaligram nebo limerick a co se skrývá za tajemnými názvy jako eufonie nebo absolutní báseň. A navíc nakonec zvládneme mnoho z toho, co se v této knížce představuje, také vytvořit! Kéž se čtenářům takto naservírované poetické lahůdky rozplývají na jazyku. Radek Malý se dočkal mnoha ocenění, mimo jiné také za přínos dětskému čtenářství za knihu Kam až smí smích z nakl. Meander. Jeho poetická próza pro děti František z kaštanu, Anežka ze slunečnic byla dokonce nominována na Cenu Josefa Škvoreckého. Publikace: Poetický slovníček dětem v příkladech - Radek Malý. V Poetickém slovníčku dětem v příkladech objevíš, co je sonet, kaligram nebo limerick a co se skrývá za tajemnými názvy jako eufonie nebo absolutní báseň. A navíc nakonec zvládneš mnoho z toho, co se ti v této knížce představuje, také vytvořit! Kéž se ti takto naservírované poetické lahůdky rozplývají na jazyku. Ocenění: Cena učitelů za přínos k rozvoji dětského čtenářství 2012 Informace o knize Vázaná kniha Velikost: 150 x 190 mm 64 stran Vydalo nakladatelství Meander Vhodné pro děti od 8 do 12 let Skibiho knihovnička Ahoj, vítám tě do své nové knihovničky, do které jsem pro tebe vybral jen ty opravdu nejpovedenější knížky, které by ti určitě neměly uniknout. Ručím za ně svou medvědí tlapou. S každou z nich se můžeš stulit doma do křesílka a ponořit se do podivuhodných příběhů na jejích stránkách. Můžeš si vybrat tu, která tě okouzlí na první pohled. Anebo tu, která sice vypadá příliš tlustá nebo tenká nebo snad příliš obyčejná. Jedno ti můžu slíbit – každá má své tajemství, které stojí za to

objevit. Hezké čtení přeje medvídek Skibi Seznam skladeb 1. Happy Hour (Elmo Hope) 2. If You Could See Me Now (Tadd Dameron) 3. Theme From “The Pawnbroker” (Quincy Jones/Billy Byers) 4. I Didn’t Know About You (Duke Ellington) 5. Elmo’s Delight (Roberto Magris, TriesteLand Music / ASCAP) 6. Half May (Herb Geller) 7. East 9th Street (Andrew Hill) 8. My Heart Stood Still (Rodgers/Hart) 9. Fire Waltz (Mal Waldron) 10. Audio Notebook By Paul Collins


Recenze Radek Malý: Poetický slovníček dětem v příkladech

Hats81, 25. listopadu 2015Tahle knížka je jedinečná na našem knižním trhu pro děti. Neučebnicovým způsobem děti seznamuje s některými pojmy z literatury, konkrétně z poezie. Básně Radka Malého jsou originální, vtipné a milé. Moc doporučuji do škol i domů!!!
Hodnocení:
  • 5
Pomohlo Vám toto hodnocení? ANO | NE
Děkujeme, vaše hlasování bylo uloženo.

Přidat recenzi pro Radek Malý: Poetický slovníček dětem v příkladech

  • 0

* Položky označené hvězdičkou jsou povinné!

Nejoblíbenější knihy:

V rámci zpříjemnění uživatelského zážitku používáme soubory cookie. Setrváním na našem webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací zde.


© 2006 - 2021 Srovname.cz | Všechna práva vyhrazena.