Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Psychologické aspekty změn v české společnosti

Knihy

Psychologické aspekty změn v české společnosti

Hodnocení: 1x
  • 4

Anotace Kniha shrnuje vývojové trendy a změny, které nastaly v naší společnosti na přelomu minulého a současného tisíciletí v různých oblastech a sférách života lidí (školství, zdravotnictví, rodina, zaměstnání, doprava apod.), a to z hlediska různých věkových skupin (děti, mladiství, senioři) a též specifických ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Psychologické aspekty z..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Psychologické aspekty změn v české společnosti koupíte i tady

Specifikace Psychologické aspekty změn v české společnosti

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 317 Kč

Kniha shrnuje vývojové trendy a změny, které nastaly v naší společnosti na přelomu minulého a současného tisíciletí v různých oblastech a sférách života lidí (školství, zdravotnictví, rodina, zaměstná ... a dál?

Produkt Psychologické aspekty změn v české společnosti

Psychologické aspekty změn v české společnosti - parametry

Název produktu: Psychologické aspekty změn v české společnosti
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 317 Kč
Maximální cena: 375 Kč
Ušetríte až: 58 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Anotace Kniha shrnuje vývojové trendy a změny, které nastaly v naší společnosti na přelomu minulého a současného tisíciletí v různých oblastech a sférách života lidí (školství, zdravotnictví, rodina, zaměstnání, doprava apod.), a to z hlediska různých věkových skupin (děti, mladiství, senioři) a též specifických skupin populace (učitelé, rodiče, některé vybrané profese). Zaměřuje se na kontext dopadu změn na kvalitu života naší populace, zejména v aspektech životního stylu a péče o zdraví, dále na hodnotovou orientaci společnosti, na vztahy (zaměstnání a rodina, rodiče a děti, učitelé a žáci, zaměstnavatelé a zaměstnanci) a na výkon určitých profesí. Autoři charakterizují pozitiva změn i negativní dopady a srovnávají stávající stav v naší populaci se situací v zemích Evropské unie. Publikace je určena studentům psychologie, sociologie a ostatních humanitních oborů i odborníkům v praxi. Z obsahu PŘEDMLUVA: ČLOVĚK NA POČÁTKU NOVÉHO TISÍCILETÍ 1. ZDRAVÍ A ŽIVOTNÍ STYL: KVALITA ŽIVOTA V KONTEXTU MĚNÍCÍ SE SPOLEČNOSTI 1.1 Přístupy ke kvalitě života v proměnách společnosti 1.1.1 Utváření zájmu o problematiku kvality života v životě společnosti 1.1.2 Kvalita života ve vztahu ke zdraví, její měření a hodnocení 1.2 Vybrané psychosociální souvislosti a kvalita života dlouhodobě nemocných 1.2.1 Kvalita života a chronická onemocnění 1.2.2 Kvalita života pacientů s implantovaným kardiostimulátorem 1.2.3 Kvalita života pacientů chronicky nemocných diabetem 1.3 Aktuální psychologické problémy dětské obezity 1.3.1 Prevalence dětské obezity 1.3.2 Multikauzalita obezity a její význam v psychologii 1.3.3 Vnější a dlouhodobě působící vlivy na rozvoj dětské obezity 1.3.4 Osobnost a problémy obézního dítěte 1.3.5 Cíle a prostředky terapie a prevence dětské obezity 1.4 Trendy a rizikové faktory v sexuálním chování a v sexuálních postojích obyvatel České republiky na začátku 21. století 1.4.1 Legislativa a sexuální delikvence 1.4.2 Změny v sexuálním chování a v sexuálních postojích 1.5 Zdravé stárnutí a bezpečná dopravní mobilita 1.5.1 Mobilita starších osob 1.5.2 Příčiny nehod a úrazů 1.5.3 Metody k vylaďování duševní a tělesné kondice 2. DĚTI, RODIČE, UČITELÉ: PROMĚNY RODINY A ŠKOLY 2.1 Interkulturní společnost a její dopad na jedince a rodinu 2.1.1 Vliv kultury na formování identity 2.1.2 Osobnost a vnímání cizích kultur 2.1.3 Interkulturní partnerství, manželství, rodičovství 2.1.4 Cizinci ve výchovně-vzdělávacích institucích u nás 2.2 Současná česká rodina 2.2.1 Současná česká rodina a její znaky 2.2.2 Funkce a funkčnost rodiny 2.2.3 Rodičovství a jeho úskalí 2.2.4 Význam sociálního kontextu partnerských a rodinných vztahů 2.3 Změny rodičovských stylů výchovy v české rodině 2.3.1 Východiska sledování stylů výchovy v rodině 2.3.2 Pojetí rodičovských stylů výchovy 2.3.3 Vybrané výsledky našich výzkumů a jejich stručná analýza 2.3.4 Trendy a proměny 2.4 Proměny světa školy 2.4.1 Vybrané charakteristiky společenských změn a jejich dopady na sociální svět školy 21. stol


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.