Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Prokop Brož: Kristus, Duch a jednota církve v dějinách

Knihy

Prokop Brož: Kristus, Duch a jednota církve v dějinách

Hodnocení: 1x
  • 4

Kristus, Duch a jednota církve v dějinách Ekleziologie J. A. Möhlera - Prokop Brož . Kniha o teologii církve Johanna Adama Möhlera (1796-1838) nás přivádí do období osvícenství a romantismu, jež tvoří myšlenkové předpolí duchovního vývoje 19. a 20. století. Na tomto švábském teologovi, který patří ke generaci ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5

Jaké má kniha
Kristus, Duch a jednota..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Prokop Brož: Kristus, Duch a jednota církve v dějinách koupíte i tady

Specifikace Prokop Brož: Kristus, Duch a jednota církve v dějinách

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 208 Kč

Kniha o teologii církve Johanna Adama Möhlera (1796-1838) nás přivádí do období osvícenství a romantismu, jež tvoří myšlenkové předpolí duchovního vývoje 19. a 20. století. Na tomto švábském teologovi ... a dál?

Produkt Prokop Brož: Kristus, Duch a jednota církve v dějinách

Prokop Brož: Kristus, Duch a jednota církve v dějinách - parametry

Název produktu: Prokop Brož: Kristus, Duch a jednota církve v dějinách
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 208 Kč
Maximální cena: 387 Kč
Ušetríte až: 179 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Kristus, Duch a jednota církve v dějinách Ekleziologie J. A. Möhlera - Prokop Brož . Kniha o teologii církve Johanna Adama Möhlera (1796-1838) nás přivádí do období osvícenství a romantismu, jež tvoří myšlenkové předpolí duchovního vývoje 19. a 20. století. Na tomto švábském teologovi, který patří ke generaci zakladatelů tzv. katolické tübingenské školy, a v jeho širším kulturním a myšlenkovém kontextu je možné sledovat budování základů současné ekleziologie. Monografe předkládá rozbor Möhlerova díla v jeho vývoji. Raná práce Die Einheit in der Kirche (1825) promýšlí pojetí církve v teologii církevních Otců prvních staletí i v kategoriích teologického romantismu. V pozdějších pracích, především v Symbolik (1832), se Möhler pokusil srovnat koncepce církve různých křesťanských tradic. Möhler vychází ze svého původního zaměření církevního historika: jeho teologická refexe je dějinně poučená, navíc doceňuje dějinný charakter Zjevení, podobně jako to činí jiný veliký teolog 19. století J. H. Newman. Jeho dílo nestojí jen u zrodu dnes významné teologické tradice, ale ovlivnilo též teologii tzv. římské školy a bylo přijato ofciální naukou I. i II. vatikánského koncilu. Český čtenář se tak může poprvé důkladně seznámit s autorem, který je důležitým klíčem k pochopení současné ekleziologie a jehož práce se staly nedílnou součástí teologie 19. i 20. století (A. Š. Chomjakov, G. Perrone, V. S. Solovjov, P. Evdokimov, J. Ratzinger, W. Kasper, M. J. Himes, B. Forte). Kristus, Duch a jednota církve v dějinách Ekleziologie J. A. Möhlera - Prokop Brož od nakladatelství Karolinum v kategorii | | | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.