Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Portugalsko - Turistický průvodce

Knihy naučná literatura

Portugalsko - Turistický průvodce

Hodnocení: 1x
  • 4

Portugalsko - turistický průvodce (+ DVD) - kolektiv autorů. Portugalsko je neobyčejně krásnou zemí. Modravé řeky, husté lesy a zelená údolí střední a severní části země jsou v ostrém protikladu k jižnímu křivolakému pobřeží s jeho četnými zátokami, útesy a písčinami. Dokonce i vyprahlé pláně provincie Alentejo jsou ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5

Jaké má kniha
Portugalsko - Turistick..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Portugalsko - Turistický průvodce koupíte i tady

Specifikace Portugalsko - Turistický průvodce

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 574 Kč

Portugalsko je neobyčejně krásnou zemí. Modravé řeky, husté lesy a zelená údolí střední a severní části země jsou v ostrém protikladu k jižnímu křivolakému pobřeží s jeho četnými zátokami, útesy a ... a dál?

Produkt Portugalsko - Turistický průvodce

Portugalsko - Turistický průvodce - parametry

Název produktu: Portugalsko - Turistický průvodce
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 574 Kč
Maximální cena: 965 Kč
Ušetríte až: 391 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Portugalsko - turistický průvodce (+ DVD) - kolektiv autorů. Portugalsko je neobyčejně krásnou zemí. Modravé řeky, husté lesy a zelená údolí střední a severní části země jsou v ostrém protikladu k jižnímu křivolakému pobřeží s jeho četnými zátokami, útesy a písčinami. Dokonce i vyprahlé pláně provincie Alentejo jsou porostlé rozsáhlými olivovými a pomerančovníkovými háji, korkovníky a vinnou révou. Jaro přichází na celém území dosti časně a vždy přináší na horská úbočí oslňující záplavu květin. Léto naopak odchází velmi pozdě a často tak umožňuje koupání v moři ještě v půli podzimu. Portugalsko je zemí, která si žádá neuspěchané poznávání - koneckonců, sami Portugalci hovoří o své vlasti jako o zemi jemných způsobů - brandos costumes. I přes svou malou rozlohu se Portugalsko může pochlubit obrovskou kulturní a sociální rozmanitostí. Na estremadurském a lisabonském pobřeží stejně jako v jižní části Algarve můžete najít překrásná letoviska, nad kterými evropští turisté žasnou již více než padesát let. Samotný Lisabon nabízí svým svérázným způsobem více radovánek, než mohou jeho věrní přívrženci vůbec kdy využít. Portugalské hlavní město je tak pevně zakotveno v kontextu soudobé Evropy, aniž by se přitom vzdávalo svých nejmilejších, i když možná trochu staromodních, předností. Portugalský venkov, představovaný zejména provincií Alentejo nebo hornatými regiony Beiras či Trás-os-Montes, však stále zůstává až nápadně zaostalým územím. Rozvoj turistického ruchu a členství v Evropské unii přinesly řadě oblastí mnoho pozitivních změn, které jsou nejvíce patrné v severních částech země, kde se zapadlými regiony hbitě prokousávají nově budované silnice. Každý člověk, který by snad toužil po návratu starých pořádků, má zde i nadále neomezený výběr možností přesídlení do některého ze zapadlých městeček či osad, které působí dojmem, jako by dosud žily v některém z předešlých století. Obvyklým výchozím bodem bývá při návštěvě Portugalska jeho hlavní město, Lisabon. Tato metropole je spolu se svým okolím skutečnou esencí všech atrakcí, které země nabízí - najdete zde historické památky, překrásné pláže nebo bývalé královské letní sídlo Sintru, které jsou obklopené módními nočními kluby, gril-bary a tradičními obytnými čtvrtěmi. Severně od Lisabonu leží na řece Douro druhé největší město Portugalska, Porto, které je hospodářským centrem státu a je slavné zejména svými vinicemi, kde se vyrábí portské. Lisabon a Porto jsou jedinými portugalskými velkoměsty, avšak zdejší kultura a historie jsou silně spjaté i s mnoha menšími městy jako jsou například někdejší hlavní město Guimaräes, náboženské centrum Braga, vodními kanály protkané Aveiro, starobylé Viseu nebo sídla univerzit představovaná středověkou Coimbrou a románskou Évorou. Stranou zájmu nezůstávají ani další města menšího významu jako je např. tajuplná Fátima, ve které má Portugalsko jednu z nejuctívanějších katolických svatyní na světě, překrásný Tomar, který byl kdysi sídlem řádu templářských rytířů nebo ho


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.