Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy osobnosti a fakta » Srovnání cen Pierre Riché, Jacques Verger: Učitelé a žáci ve středověku

Knihy osobnosti a fakta

Pierre Riché, Jacques Verger: Učitelé a žáci ve středověku

Hodnocení: 1x
  • 3.5

Publikace: Učitelé a žáci ve středověku - Pierre Riché. Kniha zahrnuje období od 6. do 15. století, od sklonku pozdně antické vzdělanosti přes „renesance“ karolinské a otonské éry až po rozkvět evropské univerzitní scholastiky ve vrcholném středověku a nový počátek v renesančním období. Autoři se zaměřují jak na ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Učitelé a žáci ve střed..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Pierre Riché, Jacques Verger: Učitelé a žáci ve středověku koupíte i tady

Specifikace Pierre Riché, Jacques Verger: Učitelé a žáci ve středověku

Kategorie Knihy osobnosti a fakta
Nejnižší cena 232 Kč

Kniha Učitelé a žáci ve středověku zahrnuje období od 6. do 15. století, od sklonku pozdně antické vzdělanosti přes „renesance“ karolinské a otonské éry až po rozkvět evropské univerzitní scholastiky ... a dál?

Produkt Pierre Riché, Jacques Verger: Učitelé a žáci ve středověku

Pierre Riché, Jacques Verger: Učitelé a žáci ve středověku - parametry

Název produktu: Pierre Riché, Jacques Verger: Učitelé a žáci ve středověku
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 232 Kč
Maximální cena: 348 Kč
Ušetríte až: 116 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.5 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 3.5
Podrobný popis:

Publikace: Učitelé a žáci ve středověku - Pierre Riché. Kniha zahrnuje období od 6. do 15. století, od sklonku pozdně antické vzdělanosti přes „renesance“ karolinské a otonské éry až po rozkvět evropské univerzitní scholastiky ve vrcholném středověku a nový počátek v renesančním období. Autoři se zaměřují jak na velké osobnosti středověkých vzdělanců (Anselm, Abélard, Hugo od sv. Viktora, Tomáš Akvinský aj.), tak i na každodenní život škol a žáků, který je hlavním tématem knihy. Pozornost se přitom nesoustřeďuje jen na nejvyšší patro vzdělávacího systému, ale čtenáři se mohou seznámit se širokou škálou škol – klášterních i laických, městských i vesnických, škol židovských i královen středověkého vzdělávání, univerzit. Čestné místo se přitom dostává nejstarší univerzitě v prostoru střední Evropy – té pražské. Kde, kdy a jak probíhala školní výuka, jak si žáci i učitelé obstarávali prostředky k živobytí, jak fungovaly školní instituce, jaký byl život středověkých mistrů – „obchodníků se vzděláním“? Na tyto a další otázky kniha odpovídá s využitím bohaté škály zajímavých dobových textů – listin a dokumentů, ale také citátů literárních děl od Einhardova Života Karla Velikého po Chaucerovy Canterburské povídky, textů kanonického práva či třeba univerzitních statut. Knize se tak bohatě dostává živosti a přístupnosti, které jdou ruku v ruce s nepochybnou akribií obou autorů. Publikace: Učitelé a žáci ve středověku - Pierre Riché. Pierre Riché; Jacques VergerVyšehrad 2011, edice Kulturní historieKniha, čeština, 272 stranDva přední francouzští medievalisté vyprávějí dějiny škol, učitelů a žáků ve středověku


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.