Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Pierre Aubenque: Rozumnost podle Aristotela

Knihy naučná literatura

Pierre Aubenque: Rozumnost podle Aristotela

Hodnocení: 1x
  • 4

V této knize, díky níž má český čtenář poprvé možnost seznámit se s jeho dílem, se autor zabývá Aristotelovým pojmem rozumnosti (fronésis). Představuje ji jako ctnost přiměřeného lidského jednání odehrávajícího se ve světě, z něhož mizí stopy transcendentních norem, a ukazuje, že kořeny takového pojetí rozumnosti je ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.85943

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Pierre Aubenque: Rozumnost podle Aristotela

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 231 Kč

V této knize, díky níž má český čtenář poprvé možnost seznámit se s jeho dílem, se autor zabývá Aristotelovým pojmem rozumnosti (fronésis). Představuje ji jako ctnost přiměřeného lidského jednání odehrávajícího se ve světě, z něhož mizí stopy transcendentních norem, a ukazuje, že kořeny takového pojetí rozumnosti je třeba hledat nikoli u jeho filosofických předchůdců, zejména u Platóna, nýbrž v lidové moudrosti zachycené starými řeckými básníky. Kniha je doplněna dodatky o Aristotelově pojetí přátelství a o pojmu » ... a dál?

Produkt Pierre Aubenque: Rozumnost podle Aristotela

Pierre Aubenque: Rozumnost podle Aristotela - parametry

Název produktu: Pierre Aubenque: Rozumnost podle Aristotela
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 231 Kč
Maximální cena: 362 Kč
Ušetríte až: 131 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

V této knize, díky níž má český čtenář poprvé možnost seznámit se s jeho dílem, se autor zabývá Aristotelovým pojmem rozumnosti (fronésis). Představuje ji jako ctnost přiměřeného lidského jednání odehrávajícího se ve světě, z něhož mizí stopy transcendentních norem, a ukazuje, že kořeny takového pojetí rozumnosti je třeba hledat nikoli u jeho filosofických předchůdců, zejména u Platóna, nýbrž v lidové moudrosti zachycené starými řeckými básníky. Kniha je doplněna dodatky o Aristotelově pojetí přátelství a o pojmu rozumnosti u stoiků a Kanta. Rozumnost podle Aristotela - Pierre Aubenque od authora Pierre Aubenque a nakladatelství v kategorii Knihy za skvělé ceny na e-shopu Martinus.cz Publikace: Rozumnost podle Aristotela - Pierre Aubenque. Kniha významného francouzského komentátora Aristotelova myšlení se

věnuje Aristotelově etice, konkrétně pojmu fronésis. V dodatku se

autor zabývá praktickou rozumností u Kanta. Publikace: Rozumnost podle Aristotela - Pierre Aubenque. Základní a ve světové literatuře ojedinělá práce podávající v řadě jednotlivých studií průřez dějinami vlivu Platónovy filosofie na křesťanské myšlení doby pozdně antické a středověké na latinském Západě i řeckém Východě.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.