Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Philipp Vandenberg: Nefertiti

Knihy naučná literatura

Philipp Vandenberg: Nefertiti

Hodnocení: 1x
  • 4

V Egyptském muzeu v Káhiře je uložena sádrová maska nalezená v Amarně. Dodnes se nepodařilo s jistotou objasnit, koho představuje, ale všeobecně se soudí, že jde o posmrtný odlitek Nefertitiny tváře. I přes poškození pravé části obličeje si lze všimnout charakteristických lícních kostí a lehce vyklenutého čela nad ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Nefertiti
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Philipp Vandenberg: Nefertiti koupíte i tady

Specifikace Philipp Vandenberg: Nefertiti

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 89 Kč

Biografie legendární egyptské královny a jedné z nejpozoruhodnějších osobností světové historie. Podle výzkumů se usuzuje, že nebyla uložena v žádném z dosud objevených hrobů. S určitostí lze zatím pr ... a dál?

Produkt Philipp Vandenberg: Nefertiti

Philipp Vandenberg: Nefertiti - parametry

Název produktu: Philipp Vandenberg: Nefertiti
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 89 Kč
Maximální cena: 265 Kč
Ušetríte až: 176 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

V Egyptském muzeu v Káhiře je uložena sádrová maska nalezená v Amarně. Dodnes se nepodařilo s jistotou objasnit, koho představuje, ale všeobecně se soudí, že jde o posmrtný odlitek Nefertitiny tváře. I přes poškození pravé části obličeje si lze všimnout charakteristických lícních kostí a lehce vyklenutého čela nad úzkým obočím protáhlého tvaru. Oči zůstaly nedomodelovány; zdají se zapadlejší než na mnoha jiných vyobrazeních a víčka jsou sklopená. Ústa, ač zavřená, působí ve srovnání se známou bystou značně uvolněněji. Rty nejsou zcela semknuté -- snad jako by z nich mělo ještě splynout poslední slůvko, patrně už nevyslovené. Kdo se pozorně zadívá na výraz této tváře, po chvíli z ní vycítí náznak záhadného úsměvu. Ale jak tato posmrtná maska vznikla? Copak měla krásná Nefertiti až do poslední chvíle k dispozici početné dvořanstvo i dovedné řemeslníky pracující v ateliérech? Že by ji nakonec zase vytvořil vrchní sochař Thutmose, za královnina života fascinovaný jejími neskonale půvabnými rysy? Skutečně nelze pochybovat, že sádrový odlitek prozrazuje jasné známky jeho rukopisu. Nikdo z Thutmosových předchůdců či následovníků nedosáhl takové umělecké dokonalosti, žádnému jinému sochaři tehdejších časů se nedalo přisoudit tak příznačné, naléhavě realistické pojetí. A ani před Thutmosem, ani po něm nebylo myslitelné, aby se královna na smrtelném loži usmívala. Ten něžný, zdrženlivý úsměv už nemohl zhořknout rozčarováním nad nevraživostí a sváry, které po další léta měly v Egyptě zavládnout… Nefertiti - Philipp Vandenberg. Biografie legendární egyptské královny a jedné z nejpozoruhodnějších osobností světové historie. Podle výzkumů se usuzuje, že nebyla uložena v žádném z dosud objevených hrobů. S určitostí lze zatím prohlásit jen to, že po Nefertitině mumii ani sarkofágu není nikde ani stopy, avšak vzhledem ke všem okolnostem skutečně není pravděpodobné, že by se tak inteligentní a podnikavá žena o svůj posmrtný život nějak nepostarala… Nefertiti - Philipp Vandenberg od nakladatelství EUROMEDIA GROUP, k.s. v kategorii Historie a military | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.