Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Petr Šámal, Jiří Markovič: Kriminalista

Knihy naučná literatura

Petr Šámal, Jiří Markovič: Kriminalista

Hodnocení: 1x
  • 4

Autor : Petr Šámal, Příběh plukovníka Jiřího Markoviče, jednoho z bývalých nejlepších vyšetřovatelů pražské policie. Osu knihy tvoří Markovičův nejznámější, nejdiskutovanější a médii nejsledovanější případ tzv. „spartakiádního" vraha Straky. Tento trojnásobný vrah vraždil poprvé pouhých 6 dnů před šestnáctými ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Kriminalista
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Petr Šámal, Jiří Markovič: Kriminalista koupíte i tady

Specifikace Petr Šámal, Jiří Markovič: Kriminalista

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 182 Kč

Příběh plukovníka Jiřího Markoviče, jednoho z bývalých nejlepších vyšetřovatelů pražské policie. Osu knihy tvoří Markovičův nejznámější, nejdiskutovanější a médii nejsledovanější případ tzv. „sparta ... a dál?

Produkt Petr Šámal, Jiří Markovič: Kriminalista

Petr Šámal, Jiří Markovič: Kriminalista - parametry

Název produktu: Petr Šámal, Jiří Markovič: Kriminalista
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 182 Kč
Maximální cena: 289 Kč
Ušetríte až: 107 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Autor : Petr Šámal, Příběh plukovníka Jiřího Markoviče, jednoho z bývalých nejlepších vyšetřovatelů pražské policie. Osu knihy tvoří Markovičův nejznámější, nejdiskutovanější a médii nejsledovanější případ tzv. „spartakiádního" vraha Straky. Tento trojnásobný vrah vraždil poprvé pouhých 6 dnů před šestnáctými narozeninami. Tři vraždy, každá z pohledu jiného aktéra, to vše doplněno zážitky, vzpomínkami, zajímavostmi a dosud nepublikovanými případy z archivu Jiřího Markoviče. První vražda je emotivně vyprávěný příběh z pohledu mladé dívky, která je přepadena, znásilněna a posléze zavražděna. Otvírá netradičně pojatý příběh vyšetřovatele a především člověka, který zasvětil celý svůj život boji se zločinem. Druhá vražda tak, jak se skutečně stala (podle dochovaného trestního spisu z tehdejší doby), je opět podrobně vylíčena – tentokrát pohledem vraha… Třetí vražda je líčena pohledem vyšetřovatele – od momentu, kdy přijede na místo činu, čeho si všímá nejdříve a jak se vlastně rozbíhá ta profesionální, rutinní práce vyšetřovatele. Kniha je doplněna o popis setkání vyšetřovatele s jedním z vrahů, kterého Jiří Markovič dopadl a usvědčil. Toto setkání se uskutečnilo 28 let po vraždě a 8 let po propuštění vraha na svobodu po odpykání převážné části trestu. A vrcholem je autentický přepis jejich rozhovoru. Nejde ovšem o jakousi senzaci, ale o hledání odpovědi na otázku, jak se žije člověku, který vraždil, co si o svém činu myslí nyní, po mnoha letech, a jak se na celý případ dívá s odstupem času jeho vyšetřovatel… Druh sortimentu : Kniha, Kriminalista Jiří Markovič, Jazyk : Čeština, Počet stran : 328 Kriminalista – Jiří Markovič - legenda pražské mordparty deviantům na stopě - Petr Šámal. Knihu otevírá nejznámější a médii nejsledovanější kauza – příběh tzv. spartakiádního vraha Straky. Co asi prožívá oběť, trýzněná a vražděná mladistvým deviantem? Co přiměje člověka k tomu, aby vraždil? Jak se chová před tím, při tom, po tom? A na co myslí vyšetřovatel, když přijde na místo činu a pohlédne smrti do tváře? Kriminalista Jiří Markovič vzpomíná v rozhovoru s autorem knihy nejen na tento případ, ale i na mnohé další, jejichž detaily jsou zde publikovány vůbec poprvé. Zvláštní postavení má tragická událost, která se odehrála před sedmatřiceti lety. Tehdy byla cestou domů zavražděna mladá dívka. Bylo jí pouhých sedmnáct. Tenkrát stáli vrah a jeho vyšetřovatel proti sobě. Dnes si dokázali podat ruce, usednout k jednomu stolu a vrátit se ve vzpomínkách k oné hrůzné noci. Někdejší vrah a dnešní úspěšný malíř daroval „svému“ vyšetřovateli obraz, jehož motiv je použit na přebalu této knihy. Duše namalovala svůj portrét.… Kriminalista – Jiří Markovič - legenda pražské mordparty deviantům na stopě - Petr Šámal od nakladatelství v kategorii Kriminalistika za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz Již bezmála jeden a půl století se odehrává nevšední příběh volyňských Čechů, příběh plný nadějí, dramatických zvratů, hrdinství i tragédií. Nalezneme v něm osudy lidí i ves


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.