Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Petr Novotný: Nový občanský zákoník: Principy a základní pojmy

Učebnice/Odborná literatura

Petr Novotný: Nový občanský zákoník: Principy a základní pojmy

Hodnocení: 1x
  • 4

Orientujte se v novém občanském zákoníku!. Převratné změny v občanském právu se od 1. ledna 2014 dotknou úplně každého. Nová řada populárně naučných publikací komplexně pokrývající celou problematiku upravenou novým občanským zákoníkem je určena hlavně čtenářům, kteří nejsou právními odborníky, ale potřebují se ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Nový občanský zákoník: ..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Petr Novotný: Nový občanský zákoník: Principy a základní pojmy koupíte i tady

Specifikace Petr Novotný: Nový občanský zákoník: Principy a základní pojmy

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 168 Kč

Orientujte se v novém občanském zákoníku! Převratné změny v občanském právu se od 1. ledna 2014 dotknou úplně každého. Nová řada populárně naučných publikací komplexně pokrývající celou problematiku u ... a dál?

Produkt Petr Novotný: Nový občanský zákoník: Principy a základní pojmy

Petr Novotný: Nový občanský zákoník: Principy a základní pojmy - parametry

Název produktu: Petr Novotný: Nový občanský zákoník: Principy a základní pojmy
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 168 Kč
Maximální cena: 199 Kč
Ušetríte až: 31 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Orientujte se v novém občanském zákoníku!. Převratné změny v občanském právu se od 1. ledna 2014 dotknou úplně každého. Nová řada populárně naučných publikací komplexně pokrývající celou problematiku upravenou novým občanským zákoníkem je určena hlavně čtenářům, kteří nejsou právními odborníky, ale potřebují se orientovat v nové právní úpravě. V první části čtenář získá přehled o základních zásadách nového občanského zákoníku. Jde o základní pilíře, na kterých je nová právní úprava postavena a které jsou vodítkem pro interpretaci a aplikaci dalších zákonných ustanovení. Vysvětlujeme nově pojmy fyzická a právnická osoba, osobnost, svéprávnost. Vysvětlíme, jak vzniká právnická osoba, jaké má orgány, jak se mění a jak zaniká. Dále se věnujeme smluvnímu i zákonnému zastoupení a speciálním podmínkám zastoupení členem domácnosti a zastoupení podnikatele. Získáte základní představu o věcech a právních skutečnostech, tedy právních jednáních a právních událostech. Z obsahu  Úvod  Kapitola 1 Základní zásady nového občanského zákoníku  i. Soukromé a veřejné právo  ii. Základní zásady soukromého práva  iii. Rozum, vědomost a odbornost  iv. Ochrana soukromých práv  v. Zvláštní zásady občanského zákoníku  Kapitola 2 Osoby a jejich práva  Právní osobnost a svéprávnost  Přirozená práva  Právnické osoby  Osoba blízká  i. Fyzická osoba – člověk  Důkaz smrti  Změna pohlaví  ii. Zletilost  Postavení nezletilých  Přiznání svéprávnosti nezletilému  iii. Omezení svéprávnosti  Předběžné prohlášení  Nápomoc při rozhodování  Omezení svéprávnosti  Nezvěstnost  Domněnka smrti  iv. Ochrana osobnosti  Ochrana jména člověka  Pseudonym  Bydliště člověka  Osobnost člověka  Podoba a soukromí  Právo na duševní a tělesnou integritu  Zásah do integrity  Práva člověka převzatého do zdravotnického zařízení bez jeho souhlasu  Nakládání s částmi lidského těla  Ochrana lidského těla po smrti člověka  v. Právnické osoby  vi. Ustavení a vznik právnické osoby  vii. Orgány právnické osoby  viii. Jednání za právnickou osobu  ix. Přeměna právnické osoby  x. Zánik právnické osoby  Zrušení právnické osoby bez likvidace  Zrušení právnické osoby s likvidací  Zrušení společnosti soudem  Zánik společnosti  Vstup do likvidace a jmenování likvidátora  Průběh likvidace  Co když se objeví majetek až po výmazu právnické osoby z rejstříku  xi. Druhy právnických osob  Změna občanských sdružení na spolky  Založení spolku  Stanovy spolku  Ustavující schůze  Pobočné spolky  Kdo může být členem spolku  Orgány spolku  Zánik a zrušení spolku  Fúze a rozdělení spolků  Fundace  Změna v právní úpravě nadací a nadačních fondů  Co musí nadace a nadační fondy přizpůsobit novému občanskému zákoníku  Nadace a nadační fondy v novém občanském zákoníku  Účel nadace a nadačního fondu  Založení nadace a nadačního fondu  Okamžik vzniku nadace  Statut nadace  Změna nadační listiny  Vklady do nadace  Majetek nadace  Zvýšení a snížení nadačního kapitálu  Přidružený fond  Poskytování nadačních příspěvků  Podnikání nadací  Výroční


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.