Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Petr Novotný: Nový občanský zákoník: Náhrada škody

Učebnice/Odborná literatura

Petr Novotný: Nový občanský zákoník: Náhrada škody

Hodnocení: 1x
  • 4

Orientujte se v novém občanském zákoníku!. Převratné změny v občanském právu se od 1. ledna 2014 dotknou úplně každého. Nová řada populárně naučných publikací komplexně pokrývající celou problematiku upravenou novým občanským zákoníkem je určena hlavně čtenářům, kteří nejsou právními odborníky, ale potřebují se ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Nový občanský zákoník: ..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Petr Novotný: Nový občanský zákoník: Náhrada škody koupíte i tady

Specifikace Petr Novotný: Nový občanský zákoník: Náhrada škody

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 162 Kč

Orientujte se v novém občanském zákoníku! Převratné změny v občanském právu se od 1. ledna 2014 dotknou úplně každého. Nová řada populárně naučných publikací komplexně pokrývající celou problematiku u ... a dál?

Produkt Petr Novotný: Nový občanský zákoník: Náhrada škody

Petr Novotný: Nový občanský zákoník: Náhrada škody - parametry

Název produktu: Petr Novotný: Nový občanský zákoník: Náhrada škody
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 162 Kč
Maximální cena: 199 Kč
Ušetríte až: 37 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Orientujte se v novém občanském zákoníku!. Převratné změny v občanském právu se od 1. ledna 2014 dotknou úplně každého. Nová řada populárně naučných publikací komplexně pokrývající celou problematiku upravenou novým občanským zákoníkem je určena hlavně čtenářům, kteří nejsou právními odborníky, ale potřebují se orientovat v nové právní úpravě. Šestou část celé řady věnujeme problematice závazků z protiprávních jednání - deliktů. Nejprve se zabýváme problematikou náhrady majetkové a nemajetkové újmy a podmínkám, kdy vzniká konkrétní odpovědné osobě povinnost k náhradě škody i speciálním případům odpovědnosti za škodu. Pozornost bude věnována otázkám způsobu a rozsahu náhrady škody. Zabýváme se případy zneužití a omezení soutěže a nekalé soutěže. V rámci rozboru závazků z jiných právních důvodů se zaměříme především na bezdůvodné obohacení, zmíníme se též o problematice nepřikázaného jednatelství a upotřebení cizí věci k prospěchu jiného. Z obsahu  Úvod  Kapitola 1 Náhrada škody a nemajetkové újmy  i. Struktura nové právní úpravy a hlavní změny nového občanského zákoníku ve srovnání s dosavadní úpravou  Struktura nové úpravy náhrady škody a nemajetkové újmy  Hlavní změny právní úpravy  ii. K širším souvislostem povinnosti náhrady škody nebo jiné újmy  iii. Základní pojmy právní úpravy deliktní odpovědnosti  iv. Pojem újmy v novém občanském zákoníku  Majetková újma (škoda)  Skutečná škoda  Ušlý zisk  Nemajetková újma  v. Ochrana osobnosti podle nového občanského zákoníku  Ochrana jména člověka  Pseudonym  Bydliště člověka  Osobnost člověka  Podoba a soukromí  Právo na duševní a tělesnou integritu  Zásah do integrity  Práva člověka převzatého do zdravotnického zařízení bez jeho souhlasu  Nakládání s částmi lidského těla  Ochrana lidského těla po smrti člověka  Finanční náhrada nemajetkové újmy  vi. Vznik povinnosti k náhradě újmy  Základní předpoklady vzniku povinnosti k náhradě újmy  Subjektivní a objektivní odpovědnost  Příčinná souvislost mezi porušením povinnosti a vznikem újmy  Prevenční povinnost  Porušení povinnosti ze zákona  Porušení smluvní povinnosti  Předsmluvní odpovědnost  Solidární odpovědnost a další případy snížení povinnosti škůdce k náhradě  Náhrada při újmě na přirozených právech člověka  Náhrada újmy způsobené náhodou  Kapitola 2 Způsob a rozsah náhrady  i. Soudní uplatnění nároku na náhradu újmy  ii. Náhrada škody  Náhrada ceny zvláštní obliby  Náhrada při poranění zvířete  Další významné změny právní úpravy  Snížení náhrady  Náhrada škody způsobené úmyslným trestným činem  iii. Náhrada nemajetkové újmy  Náhrady při ublížení na zdraví a při usmrcení  Srovnání s dosavadní úpravou náhrady škody na zdraví a při usmrcení  Nová úprava náhrad při ublížení na zdraví a při usmrcení  Peněžité dávky  Náhrada škody v pracovně právních vztazích  Kapitola 3 Zvláštní případy náhrady škody  i. Škoda způsobená tím, kdo nemůže posoudit následky svého jednání  ii. Škoda způsobená osobou s nebezpečnými vlastnostmi  iii. Škoda z provozní činnosti  


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.