Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Petr Kyloušek: Dějiny francouzsko-kanadské a quebecké literatutry

Knihy

Petr Kyloušek: Dějiny francouzsko-kanadské a quebecké literatutry

Hodnocení: 1x
  • 4

Dějiny francouzsko-kanadské a quebecké literatutry - Petr Kyloušek. O mimoevropských frankofonních literaturách dlouho převládala v českém kulturním prostředí evropocentrická představa, že jsou to více či méně zajímavé odnože metropolitní francouzské kultury. Je přitom zřejmé, že svébytnost francouzsko-kanadské ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.83783

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Petr Kyloušek: Dějiny francouzsko-kanadské a quebecké literatutry

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 151 Kč

Publikace: Dějiny francouzsko-kanadské a quebecké literatutry - Petr Kyloušek. O mimoevropských frankofonních literaturách dlouho převládala v českém kulturním prostředí evropocentrická představa, že jsou to více či méně zajímavé odnože metropolitní francouzské kultury. Je přitom zřejmé, že svébytnost francouzsko-kanadské kultury tkví v její americkosti, ovšem americkosti neanglické a nehispánské – tedy v americkosti frankofonní. Menšinoví Franko-Kanaďané si v severoamerickém prostoru vyvzdorovali vlastní kulturní » ... a dál?

Produkt Petr Kyloušek: Dějiny francouzsko-kanadské a quebecké literatutry

Petr Kyloušek: Dějiny francouzsko-kanadské a quebecké literatutry - parametry

Název produktu: Petr Kyloušek: Dějiny francouzsko-kanadské a quebecké literatutry
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 151 Kč
Maximální cena: 179 Kč
Ušetríte až: 28 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Dějiny francouzsko-kanadské a quebecké literatutry - Petr Kyloušek. O mimoevropských frankofonních literaturách dlouho převládala v českém kulturním prostředí evropocentrická představa, že jsou to více či méně zajímavé odnože metropolitní francouzské kultury. Je přitom zřejmé, že svébytnost francouzsko-kanadské kultury tkví v její americkosti, ovšem americkosti neanglické a nehispánské – tedy v americkosti frankofonní. Menšinoví Franko-Kanaďané si v severoamerickém prostoru vyvzdorovali vlastní kulturní prostor a jejich jinakost patří k základům kanadské identity. Se severoamerickým prostorem jsou spojeni od 17. století. Jsou objeviteli prérií, jimiž prošli až ke Skalistým horám, jako první se vydali po Mississippi až k ústí v Louisianě. Po anglickém záboru vznikala jejich kultura v plodném stýkání a potýkání s anglickou a americkou kulturou, proti níž postavili svou francouzskost. Jejich velikost roste s velikostí Kanady a Spojených států. Od přelomu 19. a 20. století se vyrovnávají s moderními trendy a avantgardou, po druhé světové válce a zejména od 60. let se francouzsko-kanadská a quebecká literatura již řadí k tomu nejlepšímu a nejsvéráznějšímu, co bylo ve francouzštině napsáno. Montreal – město Světové výstavy a olympijských her - se nově pofrancouzšťuje, přitahuje svými divadly, odvahou nakladatelů, originalitou autorů. Stává se frankofonní metropolí. Právě v 60. letech publikuje zasvěcené statě Eva Janovcová, vycházejí překlady francouzsko-kanadských autorů. Otevřenost českého prostředí k francouzsko-kanadské kultuře se přesto v následujících letech vytrácí. Náznaky zájmu nedospěly k zevrubnému výkladu. O ten se pokoušejí tyto Dějiny francouzsko-kanadské a quebecké literatury – od počátků v 16. století po současnost. Poučený český čtenář se tu možná setká s jinou podobou českého národního obrození, překvapí ho síla a tvůrčí schopnosti liberální, ale i katolické tradice a katolické moderny, pozastaví se nad jinou podobou avantgard a posuny ve skladbě hodnot, objeví člověčenství Franko-Američanů. Kulturní potenciál Quebeku a frankofonní Kanady zmohutněl v posledním půlstoletí. Možná by byla chyba nic nevědět o sedmimilionovém národě a literatuře se třemi desítkami kulturních revuí a čtyřmi tisíci každoročně uveřejněných titulů. Dějiny francouzsko-kanadské a quebecké literatutry - Petr Kyloušek od nakladatelství Host v kategorii | | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.