Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Petr Kubín: Legenda o sv. Vintířovi

Próza - beletrie

Petr Kubín: Legenda o sv. Vintířovi

Hodnocení: 1x
  • 5

Legenda o sv. Vintířovi – Vita s. Guntheri - Petr Kubín. Jedná se o kritickou edici legendy o sv. Vintířovi (Vita s. Guntheri), která byla sepsána v břevnovském klášteře v polovině 13. století za účelem Vintířovy kanonizace. Durynský šlechtic Vintíř byl vlivným diplomatem ve službách otonských a sálských císařů v ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Legenda o sv. Vintířovi
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Petr Kubín: Legenda o sv. Vintířovi koupíte i tady

Specifikace Petr Kubín: Legenda o sv. Vintířovi

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 237 Kč

Jedná se o kritickou edici legendy o sv. Vintířovi (Vita s. Guntheri), která byla sepsána v břevnovském klášteře v polovině 13. století za účelem Vintířovy kanonizace. Durynský šlechtic Vintíř byl vli ... a dál?

Produkt Petr Kubín: Legenda o sv. Vintířovi

Petr Kubín: Legenda o sv. Vintířovi - parametry

Název produktu: Petr Kubín: Legenda o sv. Vintířovi
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 237 Kč
Maximální cena: 322 Kč
Ušetríte až: 85 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 5 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 5
Podrobný popis:

Legenda o sv. Vintířovi – Vita s. Guntheri - Petr Kubín. Jedná se o kritickou edici legendy o sv. Vintířovi (Vita s. Guntheri), která byla sepsána v břevnovském klášteře v polovině 13. století za účelem Vintířovy kanonizace. Durynský šlechtic Vintíř byl vlivným diplomatem ve službách otonských a sálských císařů v první polovině 11. století. V Bavorsku založil benediktinské proboštství v Rinchnachu, odkud řídil kolonizaci pohraničního hvozdu. Krátce před smrtí odešel do poustevny na české straně Šumavy na Dobré vodě, kde 9. října 1045 zemřel. Byl pohřben v klášteře na Břevnově, kde ho uctívali jako světce. Vita s. Guntheri sice není nejstarším pramenem k životu sv. Vintíře, ale je nejdůležitějším svědectvím o jeho břevnovském kultu. Dochovala se jen v jediném středověkém rukopise z osmdesátých let 14. století, nicméně raně novověké edice legendy obsahují její poněkud odlišné znění, které pochází z dnes již ztracených rukopisů. Proto je v této nové edici srovnáno rukopisné znění s textem těchto starobylých edic. K originálnímu latinskému textu je zrcadlově připojen moderní český překlad, který – jako první vůbec – obsahuje také Vintířovy zázraky. Edice je doplněna o dvojjazyčnou (českou a německou) obsáhlou studii o Vintířovi a jeho kultu, a o rukopisném a edičním dochování textu legendy. Připojen je seznam pramenů a literatury, jakož i jmenný a místní rejstřík. Legenda o sv. Vintířovi – Vita s. Guntheri - Petr Kubín od nakladatelství Togga v kategorii | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.