Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy osobnosti a fakta » Srovnání cen Petr Kovařík: Literární mýty, záhady a aféry

Knihy osobnosti a fakta

Petr Kovařík: Literární mýty, záhady a aféry

Hodnocení: 1x
  • 3.5

Literární mýty, záhady a aféry – Otazníky nad životy a díly českých spisovatelů - Petr Kovařík. Za literárním dílem či strohým slovníkovým životopisem spisovatele se často skrývají dramatické osudy i záhady. Není divu, že se kolem těchto osobností rodí mýty, které se nesnadno vyvracejí. Životy či smrt některých ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Petr Kovařík: Literární mýty, záhady a aféry

Kategorie Knihy osobnosti a fakta
Nejnižší cena 175 Kč

Publikace soustřeďuje aféry, záhady a mýty, pojící se k mnoha osobnostem české literatury převážně 19. a 20. století. Autor rekapituluje převážně známé a dosud mnohdy nevyjasněné okolnosti života i díla známých spisovatelů, které přetrvávají tvrdošíjně až do současnosti (Hanka a Rukopisy, příčina smrti K. H. Máchy, Karel Sabina, aféra anonymních dopisů Svatopluka Karáska, autorství Slezských písní,...). Většina textů vyšla časopisecky, některé vznikly speciálně pro tuto knihu. Předností publikace je shromáždění » ... a dál?

Produkt Petr Kovařík: Literární mýty, záhady a aféry

Petr Kovařík: Literární mýty, záhady a aféry - parametry

Název produktu: Petr Kovařík: Literární mýty, záhady a aféry
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 175 Kč
Maximální cena: 175 Kč
Ušetríte až: 0 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.5 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 3.5
Podrobný popis:

Literární mýty, záhady a aféry – Otazníky nad životy a díly českých spisovatelů - Petr Kovařík. Za literárním dílem či strohým slovníkovým životopisem spisovatele se často skrývají dramatické osudy i záhady. Není divu, že se kolem těchto osobností rodí mýty, které se nesnadno vyvracejí. Životy či smrt některých autorů bývají zastřeny tajemstvím, zvláště když skončili sebevraždou nebo zmizeli beze stopy. V případě jiných se pochybuje o autorství, autoři bývají obviňováni z plagiátů či jiných nepravostí. Defilují zde osudy tajemné, záhadné, smyšlené, které vzbuzují nový zájem o díla zmíněných spisovatelů. Příběhy, o kterých se ve školách neučí a v literárních příručkách nepíše, si v mnohém nezadají s detektivními případy. Literární mýty, záhady a aféry – Otazníky nad životy a díly českých spisovatelů - Petr Kovařík od nakladatelství v kategorii | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz Publikace soustřeďuje aféry, záhady a mýty, pojící se k mnoha osobnostem české literatury převážně 19. a 20. století. Autor rekapituluje převážně známé a dosud mnohdy nevyjasněné okolnosti života i díla známých spisovatelů, které přetrvávají tvrdošíjně až do současnosti (Hanka a Rukopisy, příčina smrti K. H. Máchy, Karel Sabina, aféra anonymních dopisů Svatopluka Karáska, autorství Slezských písní,...). Většina textů vyšla časopisecky, některé vznikly speciálně pro tuto knihu. Předností publikace je shromáždění postojů a názorů na sporné otázky v kontextu historického poznání a především pečlivá práce s dokumenty a prameny. Počet stran: 232, obrázková příloha. Nová.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.