Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Petr Kolísko: Rovnice, nerovnice a průběh funkcí

Učebnice/Odborná literatura

Petr Kolísko: Rovnice, nerovnice a průběh funkcí

Hodnocení: 1x
  • 4

Rovnice, nerovnice a průběh funkcí - Sbírka řešených příkladů pro SŠ s programem pro zobrazování funkcí + CD - P. Kolisko. Hlavním cílem této knihy je usnadnit studentům pochopení učiva matematických funkcí při studiu na střední škole a připravit je v této oblasti k maturitní zkoušce i k přijímacím zkouškám na vysoké ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.78614
skladem

Jaké má kniha
Rovnice, nerovnice a pr..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Petr Kolísko: Rovnice, nerovnice a průběh funkcí koupíte i tady

Specifikace Petr Kolísko: Rovnice, nerovnice a průběh funkcí

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 312 Kč

Hlavním cílem této knihy je usnadnit studentům pochopení učiva matematických funkcí při studiu na střední škole a připravit je v této oblasti k maturitní zkoušce i k přijímacím zkouškám na vysoké škol ... a dál?

Produkt Petr Kolísko: Rovnice, nerovnice a průběh funkcí

Petr Kolísko: Rovnice, nerovnice a průběh funkcí - parametry

Název produktu: Petr Kolísko: Rovnice, nerovnice a průběh funkcí
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 312 Kč
Maximální cena: 380 Kč
Ušetríte až: 68 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Rovnice, nerovnice a průběh funkcí - Sbírka řešených příkladů pro SŠ s programem pro zobrazování funkcí + CD - P. Kolisko. Hlavním cílem této knihy je usnadnit studentům pochopení učiva matematických funkcí při studiu na střední škole a připravit je v této oblasti k maturitní zkoušce i k přijímacím zkouškám na vysoké školy, neboť toto téma patří ve středoškolské matematice ke klíčovým a je mu věnována značná část hodinové dotace. Práce je určena také pedagogům pro usnadnění jejich náročné práce. Tvoří ji dvě části – sbírka řešených příkladů a program pro zobrazování funkcí. První část tvoří sbírka řešených příkladů členěná do jednotlivých kapitol. Její hlavní náplní jsou rovnice a nerovnice, diferenciální a integrální počet. Vzorově řešené příklady s úplným řešením mají studentům ukázat, jak příklady řešit po stránce formální i obsahové. Obsahovou náplní jsou typové i další příklady seřazené dle obtížnosti a náročnosti matematických operací a logických úvah. V příkladech jsou také procvičovány operace s reálnými čísly, absolutní hodnota, úpravy výrazů, práce s parametrem, základy analytické geometrie v rovině, z planimetrie pojmy tečna a sečna, obsahy rovinných útvarů, ze stereometrie objem těles. Důraz je kladen nejen na zápis, ale i postup řešení, který nemusí být jediným možným. Při řešení některých příkladů je uvedeno i více postupů. Sbírka má zkvalitňovat zběhlost studentů ve výpočtech, posilovat jejich logické myšlení. Druhou částí je program pro zobrazování funkcí s popisem jeho rozhraní a uvedením možností jeho využití. Program umožňuje zobrazení všech funkcí povinného i rozšiřujícího studia všech typů středních škol včetně funkcí cyklometrických a hyperbolických. Základní elementární funkce lze zadávat pomocí koeficientů vybraného matematického předpisu, obecné funkce jsou dány zápisem rovnice. Program umožňuje grafy do zobrazovací plochy přidávat i odebírat, sledovat rovnice zadaných funkcí, jejich průsečíky se souřadnicovými osami, zvětšovat a zmenšovat měřítko, pohybovat zobrazovací plochou. Ovládání programu je jednoduché a drží se zvyklostí při obsluze programů na platformě Windows včetně práce se soubory a tisku. Na většinu příkladů z první části lze program využít a hledat tak souvislost algebraického problému s jeho geometrickou interpretací. Ukázky funkcí použitých při grafickém řešení jsou uloženy na CD ve složkách podle jednotlivých kapitol a označeny číslem příkladu. Lze je otevřít v programu metodou Soubor – Otevřít. Program lze využít i k modifikacím těchto úloh tak, aby vedly k rozumným výsledkům, což uvítají především učitelé matematiky. Přehled použité symboliky a stručný přehled teorie a vzorců použitých při řešení jsou uvedeny v úvodní části sbírky. Rovnice, nerovnice a průběh funkcí - Sbírka řešených příkladů pro SŠ s programem pro zobrazování funkcí + CD - P. Kolisko od nakladatelství PROMETHEUS,spol. s r.o. v kategorii Matematika za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.