Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy poezie » Srovnání cen Petr Hruška, Olga Stehlíková: Nejlepší české básně 2014

Knihy poezie

Petr Hruška, Olga Stehlíková: Nejlepší české básně 2014

Hodnocení: 1x
  • 4

Nejlepší české básně 2014 - Hruška Petr, Stehlíková Olga. S nápadem vydávat ročenky „nejlepších“ básní přišel v roce 1988 americký básník a kritik David Lehman. Úspěch, který edice The Best American Poetry záhy zaznamenala, a především to, že podobné ročenky dnes vycházejí v řadě zemí světa, ukázal, že navzdory ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.86673
skladem

Jaké má kniha
Nejlepší české básně 2014
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Petr Hruška, Olga Stehlíková: Nejlepší české básně 2014

Kategorie Knihy poezie
Nejnižší cena 185 Kč

1988 americký básník a kritik David Lehman. Úspěch, který edice The Best American Poetry záhy zaznamenala, a především to, že podobné ročenky dnes vycházejí v řadě zemí světa, ukázal, že navzdory proklamacím o nezájmu o poezii stále existuje nejen řada dobrých básní, ale také mnoho dobrých čtenářů. I v českém prostředí projekt sklízí příznivou odezvu u kritiky a čtenářů. Výběr „nejlepších“ básní nemá sugerovat iluzi objektivity, ale je výsledkem setkání dvou editorů, dvou subjektivních pohledů na poezii daného » ... a dál?

Produkt Petr Hruška, Olga Stehlíková: Nejlepší české básně 2014

Petr Hruška, Olga Stehlíková: Nejlepší české básně 2014 - parametry

Název produktu: Petr Hruška, Olga Stehlíková: Nejlepší české básně 2014
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 185 Kč
Maximální cena: 186 Kč
Ušetríte až: 1 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Nejlepší české básně 2014 - Hruška Petr, Stehlíková Olga. S nápadem vydávat ročenky „nejlepších“ básní přišel v roce 1988 americký básník a kritik David Lehman. Úspěch, který edice The Best American Poetry záhy zaznamenala, a především to, že podobné ročenky dnes vycházejí v řadě zemí světa, ukázal, že navzdory proklamacím o nezájmu o poezii stále existuje nejen řada dobrých básní, ale také mnoho dobrých čtenářů. I v českém prostředí projekt sklízí příznivou odezvu u kritiky a čtenářů. Výběr „nejlepších“ básní nemá sugerovat iluzi objektivity, ale je výsledkem setkání dvou editorů, dvou subjektivních pohledů na poezii daného roku i na poezii jako takovou. V roce 2014 se editorského žezla ujmou básník a kritik Petr Hruška a recenzentka a editorka Olga Stehlíková. Editor (respektovaný odborník na současnou poezii) je také autorem doprovodné studie o současném básnictví a arbitr („zasloužilý“ básník) zase nabízí esej, v níž se dotýká svého vztahu k poezii i konkrétním textům, které pro antologii vybral (v této roli se vystřídali např. Ivan Wernisch, Petr Král, Miloslav Topinka či Karel Šiktanc). Svazek opět představí přibližně čtyři desítky básní, jež byly uveřejněny v uplynulém roce jako básnické novinky česky píšících autorů; pozornost je věnovaná publikování knižnímu, časopiseckému, ale i na internetu. Nejlepší české básně 2014 - Hruška Petr, Stehlíková Olga od nakladatelství v kategorii Beletrie | Poezie | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.