Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Petr Horák, Sylva Klovrzová: Individuálně připravovaná léčiva pro pediatrii

Učebnice/Odborná literatura

Petr Horák, Sylva Klovrzová: Individuálně připravovaná léčiva pro pediatrii

Hodnocení: 1x
  • 4

Anotace:  Individuální příprava léčiv v lékárnách nepatří zdaleka do historie medicíny, naopak význam »magistraliter« přípravy se s narůstajícími požadavky na individualizaci farmakoterapie spíše zvětšuje. Přestože moderní výzkum a průmysl umějí vyrobit lék na prakticky jakoukoliv nemoc, nadále existují skupiny ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Individuálně připravova..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Petr Horák, Sylva Klovrzová: Individuálně připravovaná léčiva pro pediatrii koupíte i tady

Specifikace Petr Horák, Sylva Klovrzová: Individuálně připravovaná léčiva pro pediatrii

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 132 Kč

Individuální příprava léčiv v lékárnách nepatří zdaleka do historie medicíny, naopak význam »magistraliter« přípravy se s narůstajícími požadavky na individualizaci farmakoterapie spíše zvětšuje. ... a dál?

Produkt Petr Horák, Sylva Klovrzová: Individuálně připravovaná léčiva pro pediatrii

Petr Horák, Sylva Klovrzová: Individuálně připravovaná léčiva pro pediatrii - parametry

Název produktu: Petr Horák, Sylva Klovrzová: Individuálně připravovaná léčiva pro pediatrii
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 132 Kč
Maximální cena: 190 Kč
Ušetríte až: 58 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Anotace:  Individuální příprava léčiv v lékárnách nepatří zdaleka do historie medicíny, naopak význam »magistraliter« přípravy se s narůstajícími požadavky na individualizaci farmakoterapie spíše zvětšuje. Přestože moderní výzkum a průmysl umějí vyrobit lék na prakticky jakoukoliv nemoc, nadále existují skupiny pacientů, jimž se lék na jejich onemocnění nedostává. Nejčastějšími důvody mohou být např. specifické populace pacientů, pacienti dětští nebo malý výskyt daného onemocnění. To vše způsobuje, že pro průmyslové výrobce není vývoj léku rentabilní. Individuální příprava léků pak nabízí možnosti, jak tyto mezery v portfoliu dostupných léčiv zacelit a připravit léky na míru třeba tříkilogramovému dítěti. Přehledná a stručná monografie zkušených pracovníků z lékárny Fakultní nemocnice v Motole chce přispět k tomu, aby léčivé přípravky připravované v lékárnách pro (nejen) dětské pacienty byly bezpečné a účinné. Kniha má dvě části: první přináší základní penzum obecných znalostí a postupů ke správné a bezpečné přípravě systémově účinkujících lékových forem pro děti, spolu s charakterizací specifik dětské populace vzhledem k farmakoterapii, bezpečnosti pomocných látek u dětí aj. Druhá část monografie je pak praktická a nabízí přehled nejčastěji používaných lé´čivých la´tek s uvedeni´m jejich indikací, relevantních fyzikálně-chemických a farmakologicky´ch vlastnosti´ s odkazy na aktua´lni´ a validní literární zdroje. U každe´ la´tky jsou uvedeny receptury použi´vane´ ve Fakultní nemocnici v Motole, včetně dostupnosti u´činny´ch la´tek, doporučene´ doby použitelnosti a obvykle´ho da´vkova´ni´ u pediatricky´ch věkovy´ch skupin.   Obsah: Předmluva Poděkování I. Doporučené postupy pro magistraliter přípravu pediatrických lékových forem se systémovým účinkem v nemocničních lékárnách 1. Úvod 2. Pediatrická populace 2.1. Věkové skupiny, jejich specifika a vhodné lékové formy 2.2. Bezpečnost pomocných látek v pediatrii 3. Obecné zásady přípravy pediatrických lékových forem 3.1. Dokumentace v lékárně, označování IPLP, doba použitelnosti 3.2. Hygienické podmínky magistraliter přípravy 3.3. Perorální pevné lékové formy 3.4. Perorální tekuté lékové formy 3.5. Rektální lékové formy Literatura   II. Receptář pediatrických přípravků FN Motol 4. Analeptika 4.1. Aminofylin 4.2. Kofein 5. Analgetika 5.1. Ibuprofen 5.2. Morfin 5.3. Paracetamol 5.4. Sacharosa 6. Antiinfektiva 6.1. Nitrofurantoin 6.2. Nystatin 6.3. Metronidazol 7. Kardiologika 7.1. Digoxin 7.2. Furosemid 7.3. Kaptopril 7.4. Kyselina acetylsalicylová 7.5. Propranolol 7.6. Sotalol 7.7. Ostatní kardiologika 8. Léčiva trávicího ústrojí 8.1. Domperidon 8.2. Omeprazol 9. Sedativa a premedikace 9.1. Atropin 9.2. Fenobarbital 9.3. Chloralhydrát 9.4. Midazolam 10. Suplementace iontů, vitaminů a acidobazická rovnováha 10.1. Draslík 10.2. Fosfáty 10.3. Sodík 10.4. Vápník 10.5. Zinek 10.6. Iontové směsi 10.7. Kyselina listová 10.8. Pyridoxin 10.9. Sholův roztok 11. Inhalanda - cystická fibróza 11.1. Amilorid 11.2. R


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.