Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Petr Hora-Hořejš: Toulky českou minulostí 13

Knihy

Petr Hora-Hořejš: Toulky českou minulostí 13

Hodnocení: 2x
  • 3.5

Toulky českou minulostí 13.díl - Petr Hora-Hořejš Třináctý, předposlední díl známého historického cyklu se v souboru dílčích témat věnuje období přelomu 19. a 20. století, kdy po dovršení národního obrození mladá česká společnost svou všestrannou aktivitou doháněla vývojové opoždění a některými překvapivými úspěchy ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.89382
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Petr Hora-Hořejš: Toulky českou minulostí 13 koupíte i tady

Specifikace Petr Hora-Hořejš: Toulky českou minulostí 13

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 299 Kč

Třináctý, předposlední díl známého historického cyklu se v souboru dílčích témat věnuje období přelomu 19. a 20. století. ... a dál?

Produkt Petr Hora-Hořejš: Toulky českou minulostí 13

Petr Hora-Hořejš: Toulky českou minulostí 13 - parametry

Název produktu: Petr Hora-Hořejš: Toulky českou minulostí 13
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 299 Kč
Maximální cena: 429 Kč
Ušetríte až: 130 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.5 bodů z 5
Počet hodnocení: 2 x
Hodnocení:
  • 3.5
Podrobný popis:

Toulky českou minulostí 13.díl - Petr Hora-Hořejš Třináctý, předposlední díl známého historického cyklu se v souboru dílčích témat věnuje období přelomu 19. a 20. století, kdy po dovršení národního obrození mladá česká společnost svou všestrannou aktivitou doháněla vývojové opoždění a některými překvapivými úspěchy či pokroky nabývala sebevědomí, tak potřebného pro brzké obnovení a budování samostatného státu. Nejnovější svazek Toulek přibližuje české výkony na poli techniky, např. počátky letectví (Jan Kašpar), kinematografie (ing. Jan Kříženecký), architektury (světově ojedinělý český kubismus, cestu k modernímu funkcionalismu), literatury (Jaroslav Vrchlický a jeho generace), sochařství (Oto Gutfreund aj. tvůrci). Toulky 13 věnují pozornost i pozoruhodné, v české historické literatuře dosud takřka opomíjené kapitole - konfliktnímu zápasu za vyšší vzdělání, společenské i pracovní uplatnění a rovná práva žen. z kategorie Knihy | Odborná literatura | Historie a military | Dějiny/Historie | Toulky… | Toulky českou minulostí od Baronet naleznete ne e-shopu KnihyDobrovsky.cz! Nový díl řady Toulky českou minulostí tentokrát neponese číselné označení, neboť chronologicky předbíhá posloupnost historických dějů řady Toulek. Bude se totiž věnovat dvěma desetiletím existence Československé republiky, od jejího vzniku v roce 1918 až po nacistickou okupaci roku 1939. Texty přiblíží dobovou atmosféru 20. a 30. let minulého století včetně hospodářské krize v letech 1929-1933 a podají přehled společenského i soukromého života tehdejších obyvatel. Čtenář se seznámí s celou paletou dějů a faktů, s klíčovými politickými událostmi a hospodářským vývojem země. Kniha rovněž přinese medailony předních dobových osobností politického i hospodářského života. Vedle barvitého popisu významných událostí, např. politických atentátů, se však zaměří i na denní život včetně bydlení, výše platů, životních nákladů, cen potravin a mnoha dalších unikátních informací, jež se na stránky historických publikací obvykle nedostanou. Texty doplní bohaté ilustrace, nyní už zejména reportážní fotografie.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.