Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Petr Čornej: 30. 7. 1419 - První pražská defenestrace

Knihy

Petr Čornej: 30. 7. 1419 - První pražská defenestrace

Hodnocení: 1x
  • 4

Publikace: 30. 7. 1419 - První pražská defenestrace - Krvavá neděle uprostřed léta - Petr Čornej. První pražská defenestrace zahájila husitskou revoluci, která zásadním způsobem proměnila tvářnost českého pozdně středověkého státu. Svržením několika konšelů a dalších úředníků z oken Novoměstské radnice vyvrcholil ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
30. 7. 1419 - První pra..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Petr Čornej: 30. 7. 1419 - První pražská defenestrace koupíte i tady

Specifikace Petr Čornej: 30. 7. 1419 - První pražská defenestrace

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 128 Kč

První pražská defenestrace zahájila husitskou revoluci, která zásadním způsobem proměnila tvářnost českého pozdně středověkého státu. Svržením několika konšelů a dalších úředníků z oken Novoměstské ra ... a dál?

Produkt Petr Čornej: 30. 7. 1419 - První pražská defenestrace

Petr Čornej: 30. 7. 1419 - První pražská defenestrace - parametry

Název produktu: Petr Čornej: 30. 7. 1419 - První pražská defenestrace
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 128 Kč
Maximální cena: 198 Kč
Ušetríte až: 70 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Publikace: 30. 7. 1419 - První pražská defenestrace - Krvavá neděle uprostřed léta - Petr Čornej. První pražská defenestrace zahájila husitskou revoluci, která zásadním způsobem proměnila tvářnost českého pozdně středověkého státu. Svržením několika konšelů a dalších úředníků z oken Novoměstské radnice vyvrcholil odpor pražské husitské obce proti kompromisní politice Václava IV., zprvu sympatizujícího s reformním hnutím, posléze však ustupujícího nevybíravému tlaku papežství i římského a uherského krále Zikmunda Lucemburského. Na scénu velkých dějin vkročily s revolučním výbuchem, jehož příčiny i pozadí kniha v překvapivých souvislostech objasňuje, nejen výrazné osobnosti Jana Žižky a Jana Želivského, ale také celá plejáda pozoruhodných, leč neprávem zapomenutých lidí. Průběhem i symbolikou inspirovala první pražská defenestrace politické převraty v letech 1483 a 1618 a jako pojem zakotvila hluboko v českém historickém vědomí. Prof. PhDr. Petr Čornej, DrSc. se dlouhodobě zabývá se českými i středoevropskými dějinami pozdního středověku, zvláště husitství, vývojem historiografie a dějinnými tradicemi. Je autorem mnoha knižních publikací (mj. Tajemství českých kronik, Lipanská křižovatka, Velké dějiny zemí Koruny české V. a VI.), výrazně se podílel na vzniku učebních textů a učebnic (mj. Dějiny zemí Koruny české, Dějiny evropské civilizace), soustavně se věnuje také popularizační činnosti. Publikace: 30. 7. 1419 - První pražská defenestrace - Krvavá neděle uprostřed léta - Petr Čornej. Petr ČornejVychází 16.10.201230. 7. 1419 Krvavá neděle uprostřed létaHavran, edice Dny, které tvořily české dějinyKniha, čeština, 192 stran


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.