Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Petr Chalupa: Zeměpis 9 pro základní školy - Česká republika

Učebnice/Odborná literatura

Petr Chalupa: Zeměpis 9 pro základní školy - Česká republika

Hodnocení: 1x
  • 4

Učebnice je závěrečnou částí čtyřdílné řady zeměpisů pro 6. - 9. ročník ZŠ a pro nižší ročníky víceletých gymnázií. Vychází se schvalovací doložkou MŠMT a plně vyhovuje nárokům RVP pro základní vzdělávání. Celou řadu učebnic tvoří: Zeměpis 6 pro ZŠ - ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Petr Chalupa: Zeměpis 9 pro základní školy - Česká republika koupíte i tady

Specifikace Petr Chalupa: Zeměpis 9 pro základní školy - Česká republika

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 124 Kč

Učebnice je závěrečnou částí čtyřdílné řady zeměpisů pro 6. - 9. ročník ZŠ a pro nižší ročníky víceletých gymnázií. Vychází se schvalovací doložkou MŠMT a plně vyhovuje nárokům RVP pro základní vzdělá ... a dál?

Produkt Petr Chalupa: Zeměpis 9 pro základní školy - Česká republika

Petr Chalupa: Zeměpis 9 pro základní školy - Česká republika - parametry

Název produktu: Petr Chalupa: Zeměpis 9 pro základní školy - Česká republika
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 124 Kč
Maximální cena: 140 Kč
Ušetríte až: 16 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Učebnice je závěrečnou částí čtyřdílné řady zeměpisů pro 6. - 9. ročník ZŠ a pro nižší ročníky víceletých gymnázií.

Vychází se schvalovací doložkou MŠMT a plně vyhovuje nárokům RVP pro základní vzdělávání.

Celou řadu učebnic tvoří: Zeměpis 6 pro ZŠ - Planeta Země

Zeměpis 7 pro ZŠ - Zeměpis světadílů

Zeměpis 8 pro ZŠ - Lidé - hospodářství

Zeměpis 9 pro ZŠ - Česká republika

Formát A4, 112 stran

Recenze učebnice:

v tomto ročníku se budete učit o České republice. Naše vlast je nevelký stát mezi 27 státy Evropské unie (EU), ale má velmi rozmanitou a vcelku i dobře zachovalou přírodu. Je to území dlouho osídlené lidmi a i dnes vyniká hustým osídlením s množstvím historických památek. Obyvatelstvo se vyznačuje vysokou kulturní úrovní a dalo světu řadu významných osobností.

Pro mnohé z vás, kteří již nepůjdete dál studovat, to budou poslední zeměpisné informace o naší vlasti. Věnujte proto pozornost všem činnostem ve škole a domácí přípravě, protože se zeměpisnými jevy a problémy se budete střetávat celý život.

Již nyní záleží na tom, jak se připravíte, abyste složitost tohoto sloletí dobře zvládli.

Učební text je rozdělen na základní učivo a rozšiřující učivo, které je umístěno na každé stránce v postranním barevném pruhu. Obsahuje texty a barevné obrázky, které vám přinášejí rozšiřující informace z různých oborů ( dějepisu, přírodopisu....) a zeměpisné zajímavosti k učivu o naší vlasti. Také v základním textu najdete zajímavosti z daného tématu uvedené symbolem ?. Učební text čtěte pozorně a soustřeďte se na základní učivo, zejména na části vytištěné tučně. Doufáme však, že vás zaujme i rozšiřující učivo. Na závěr každé kapitoly jsou nejdůležitější poznatky zvýrazněny v oddíle SHRNUTÍ. V učebnici jsou zařazena četná vyobrazení, mapy a grafy, které vám objasní text a doplní jej dalšími informacemi. Pracujte proto s nimi aktivně.

Velkou pozornost věnujte otázkám a úkolům zařazeným na závěr každé kapitoly. S jejich pomocí, a především s pomocí Školního atlasu České republiky (případně Evropy), si procvičíte nové učivo, a tím si je lépe zapamatujete. Na závěr každého tematického celku jsou shrnující otázky a úkoly na OPAKOVÁNÍ.

V závěru učebnice je zařazen SLOVNÍČEK s krátkými definicemi vybraných hesel a REJSTŘÍK důležitých pojmů, které pak snadno vyhledáte v textu učebnice. Také zde najdete seznam důležitých adres internetových stránek, které vám poslouží k snadnějšímu vyhledávání doplňujících informací požadovaných v otázkách a úkolech zařazených v učebnici.

Zeměpisci vymezují regiony na mapách a označují je zeměpisnými jmény. Ta jsou typem vlastních jmen a podle pravidel českého pravopisu je píšeme s velkým počátečním písmenem. Vzhledem k tomu, že naše republika leží v Evropě, setkáte se v této učebnici s názvy evropských regionů (např. Východní Evropa, Střední Evropa), kde rozlišení podle světových stran je součástí názvu regionu, a proto je psáno s velkým písmenem. U


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.