Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Peter Oravec: Slovník slangu a hovorovej slovenčiny

Učebnice/Odborná literatura

Peter Oravec: Slovník slangu a hovorovej slovenčiny

Hodnocení: 1x
  • 4

Unikátny Slovník slangu a hovorovej slovenčiny zachytáva veľmi nepresne vymedzenú kategóriu slov zo širokej oblasti ležiacej medzi hovorovými slovami, mimoriadne expresívnymi (vulgárnymi) slovami a nespisovnými slovami (slang a subštandard). Dominujúcimi znakmi týchto slov sú tematické zameranie, súvislosť ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Slovník slangu a hovoro..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Peter Oravec: Slovník slangu a hovorovej slovenčiny koupíte i tady

Specifikace Peter Oravec: Slovník slangu a hovorovej slovenčiny

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 236 Kč

Unikátny Slovník slangu a hovorovej slovenčiny zachytáva veľmi nepresne vymedzenú kategóriu slov zo širokej oblasti ležiacej medzi hovorovými slovami, mimoriadne expresívnymi (vulgárnymi) slovami a nespisovnými slovami (slang a subštandard). Dominujúcimi znakmi týchto slov sú tematické zameranie, súvislosť so sociálnymi a profesionálnymi skupinami, vysoká expresívnosť a tabuizácia. Slovník tohto typu musí nutne, už z definície, obsahovať aj množstvo výrazov, ktoré môžu určité skupiny ľudí (na základe » ... a dál?

Produkt Peter Oravec: Slovník slangu a hovorovej slovenčiny

Peter Oravec: Slovník slangu a hovorovej slovenčiny - parametry

Název produktu: Peter Oravec: Slovník slangu a hovorovej slovenčiny
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 236 Kč
Maximální cena: 456 Kč
Ušetríte až: 220 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Unikátny Slovník slangu a hovorovej slovenčiny zachytáva veľmi nepresne vymedzenú kategóriu slov zo širokej oblasti ležiacej medzi hovorovými slovami, mimoriadne expresívnymi (vulgárnymi) slovami a nespisovnými slovami (slang a subštandard). Dominujúcimi znakmi týchto slov sú tematické zameranie, súvislosť so sociálnymi a profesionálnymi skupinami, vysoká expresívnosť a tabuizácia. Slovník tohto typu musí nutne, už z definície, obsahovať aj množstvo výrazov, ktoré môžu určité skupiny ľudí (na základe rasy, národnosti, náboženstva, pohlavia, veku, sexuálnej orientácie, politických preferencií, povolania, farby vlasov alebo čohokoľvek iného) vnímať ako znevažujúce a urážlivé.

Slangu (v širokom zmysle slova) je totiž politická alebo akákoľvek iná korektnosť ľahostajná, takže popri humorných zvratoch a slovných hračkách používa aj mnoho hrubých, vulgárnych, znevažujúcich a urážlivých výrazov. To je aj dôvod, prečo heslá pri výbere neboli vedome cenzurované, čoho následkom na druhej strane je skutočnosť, že slovník je miestami politicky veľmi nekorektný a "mládeži neprístupný".

Autor: Peter OravecRok vydání: 2014Vazba: Brožovaná bez přebalu leskláISBN: 978-80-7345-326-8Počet stran: 328Rozměry: 232,0 x 155,0 x 22,0 Slovník slangu a hovorovej slovenčiny - Oravec Peter. Unikátní Slovník slangu a hovorovej slovenčiny zachycuje poměrně nepřesně vymezenou kategorii slov z široké oblasti ležící mezi hovorovými slovy, mimořádně expresivními (vulgárními) slovy i slovy nespisovnými (slang a substandard). Dominujícími znaky těchto slov jsou tematické zaměření, souvislost se sociálními a profesionálními skupinami, vysoká expresivnost a tabuizace. Slovník tohoto typu musí nutně – už z definice – obsahovat také mnoho výrazů, které mohou určité skupiny lidí (na základě rasy, národnosti, náboženství, pohlaví, věku, sexuální orientace, politických preferencí, povolání, barvy vlasů nebo čehokoli jiného) vnímat jako znevažující a urážlivé. Slangu (v širokém slova smyslu) je totiž politická anebo jakákoli jiná korektnost lhostejná, takže při humorných obratech a slovních hříčkách používá také mnoho hrubých, vulgárních, znevažujících a urážlivých výrazů. To je také důvod, proč hesla při výběru nebyla vědomě cenzurována, což má ovšem za následek, že slovník je místy politicky velmi nekorektní a „mládeži nepřístupný“. Slovník slangu a hovorovej slovenčiny - Oravec Peter od nakladatelství v kategorii | | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.