Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Peter Longerich: Goebbels

Knihy

Peter Longerich: Goebbels

Hodnocení: 1x
  • 4

úplná biografie ministra propagandy Třetí říše. Kniha největšího německého odborníka na historii Třetí říše nám zcela odhalí politický a soukromý život hlavního Hitlerova propagandisty a vrhne nové světlo na některá známá fakta o nacistickém panství. Žádná jiná kniha dosud nepopsala příběh Josepha Goebbelse takto ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.89176
skladem

Jaké má kniha
Goebbels
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Peter Longerich: Goebbels koupíte i tady

Specifikace Peter Longerich: Goebbels

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 615 Kč

Kniha největšího německého odborníka na historii Třetí říše nám zcela odhalí politický a soukromý život hlavního Hitlerova propagandisty a vrhne nové světlo na některá známá fakta o nacistickém panství. ... a dál?

Produkt Peter Longerich: Goebbels

Peter Longerich: Goebbels - parametry

Název produktu: Peter Longerich: Goebbels
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 615 Kč
Maximální cena: 769 Kč
Ušetríte až: 154 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

úplná biografie ministra propagandy Třetí říše. Kniha největšího německého odborníka na historii Třetí říše nám zcela odhalí politický a soukromý život hlavního Hitlerova propagandisty a vrhne nové světlo na některá známá fakta o nacistickém panství. Žádná jiná kniha dosud nepopsala příběh Josepha Goebbelse takto podrobně a do hloubky a nikde jinde se dosud neobjevila nečekaná fakta, na která autor narazil při dlouholetém pečlivém studiu pramenů. Joseph Goebbels (1897–1945) byl radikální antisemita a fanatik, který stál nejen v pozadí ideologie nacismu, ale hrál klíčovou roli i v aktivním inscenování bezprecedentních zločinů Třetí říše. Goebbels byl dominantní postavou nacistické mediální a kulturní politiky, kde dokázal skvělé využít svůj neobyčejný talent. Při dosahování svých cílů se neštítil ničeho a i mezi nacisty sám prosazoval radikálnější politiku režimu. Autor v knize nicméně Goebbelsovu osobnost i vztah k Hitlerovi demytizuje a vrhá tak světlo i na fungování temných mechanismů nacismu. Recenze Tajemství nacistické propagandy Goebbels nebyl ve své propagandě vždy úspěšný, některé jeho lži však mají tuhý kořínek. Petr Korbel Joseph Goebbels byl kulhající narcista a nacionalista, neúspěšný literát, arogantní kariérista, milovník okázalého přepychu, devótní obdivovatel a nejvěrnější souputník Adolfa Hitlera, zločinný politik, zapřísáhlý antisemita a ministr propagandy Třetí říše. Svou manželku nechal na konci druhé světové války povraždit vlastní děti a pak oba spáchali sebevraždu. Základní fakta jsou jasná a známá, kdo však touží po dobře zpracovaných podrobnostech, nalezne je v knize historika Petera Longericha. Dílo vyšlo poprvé v roce 2010, český překlad se objevil na počátku letošního roku a má přes 700 stran. Jde o čtivě napsanou publikaci prozrazující vědecký přístup, využívající mnoha zdrojů a vybavenou bohatým poznámkovým aparátem. Autor nejenže Goebbelse nijak neospravedlňuje, ale navíc ukazuje, že nebyl takovým mistrem propagandy, za jakého se sám považoval. Ministr neměl v oblasti nacistické propagandistické mašinérie vždy monopol, protože například armáda si budovala vlastní aparát, a úspěchy hitlerovské agitace mezi obyvatelstvem ve skutečnosti nebyly až tak obrovské, jak by se z dobových filmů mohlo zdát. Fanatický Goebbels byl nicméně dominantní postavou nacistické mediální a kulturní politiky. Při dosahování svých cílů se neštítil ničeho. Mezi nacisty patřil k nejradikálnějším. Panovačností, velikášstvím a cynismem si synek z katolické rodiny kompenzoval své komplexy méněcennosti, které vyplývaly jednak z jeho nízké postavy a nemocné kratší nohy, a dále z toho, že na počátku své profesní dráhy neuspěl ani jako novinář, natož jako spisovatel. Tuzemského čtenáře jistě zaujmou pasáže související s naší zemí. Autor přiměřeně popisuje rovněž Goebbelsovo soukromí, věnuje se tedy i jeho milostné aféře s herečkou Lídou Baarovou. Vůdce požadoval, aby se s ní rozešel. „Život je tak tvrdý a krutý,“ poznamenal si nešťastný nacistický m


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.