Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy osobnosti a fakta » Srovnání cen Pelham Grenville Wodehouse: Psmith to zařídí

Knihy osobnosti a fakta

Pelham Grenville Wodehouse: Psmith to zařídí

Hodnocení: 1x
  • 4

Střet pravicových a levicových politiků, myšlenek a idejí se odehrává v celém západním světě více než sto let. Obvykle je vnímán jen jako hádky nad jednotlivostmi, aktuálními zákony, politickými rozhodnutími, předvolebními sliby. Proč se ale z některých lidí stávají pravicově nebo levicově smýšlející politici, kteří ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5

Jaké má kniha
Psmith to zařídí
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Pelham Grenville Wodehouse: Psmith to zařídí koupíte i tady

Specifikace Pelham Grenville Wodehouse: Psmith to zařídí

Kategorie Knihy osobnosti a fakta
Nejnižší cena 65 Kč

V té nejlepší wodehouseovské tradici přichází na scénu, přesněji do zámku Blandings, mladý gentleman Psmith. Co na tom, že tam nemá co pohledávat? Když si ho lord Emsworth spletl s nadějným básníkem, ... a dál?

Produkt Pelham Grenville Wodehouse: Psmith to zařídí

Pelham Grenville Wodehouse: Psmith to zařídí - parametry

Název produktu: Pelham Grenville Wodehouse: Psmith to zařídí
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 65 Kč
Maximální cena: 123 Kč
Ušetríte až: 58 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Střet pravicových a levicových politiků, myšlenek a idejí se odehrává v celém západním světě více než sto let. Obvykle je vnímán jen jako hádky nad jednotlivostmi, aktuálními zákony, politickými rozhodnutími, předvolebními sliby. Proč se ale z některých lidí stávají pravicově nebo levicově smýšlející politici, kteří ovlivňují život společnosti? Co je vedlo a vede k jejich názorům? Jaké mají argumenty pro svůj postoj? Dokáží jej obhájit v hlubší konfrontaci? K čemu by měla vést jejich politika, jaký ideál je vede a co je nakonec skutečným výsledkem? Podle čeho se pozná, který z politických směrů je pravdivý, a co je kritériem pravdy v politice? Jaký je smysl lidské existence a jak řešení této otázky souvisí s politickými postoji? Kam směřuje civilizace? A kam by směřovat měla? Jaký je smysl zákonů? Vedou zákony k dobru a co je vlastně spravedlnost? Kde je zdroj práva? Je současné pojetí státu a práva spravedlivé a vychází ze skutečnosti nebo z pouhé libovůle? Odpovědi na tyto a mnohé další otázky budou v dialogu s autorem L. Henkem hledat dva z našich nejznámějších protagonistů levicové a pravicové politiky – Zdeněk Škromach a Vlastimil Tlustý. Publikace: Psmith to zařídí - Pelham Grenvill Wodehouse. Psmith to zařídí je dalším z dlouhé řady úsměvných románů P. G.

Wodehouse, do jehož idylického světa, který tento mistr situačního

a slovního humoru vytvořil, s potěchou vstupují stále nové

čtenářské generace.

V té nejlepší wodehouseovské tradici přichází na scénu, přesněji do

zámku Blandings, mladý gentleman Psmith. Co na tom, že tam nemá co

pohledávat? Když si ho lord Emsworth spletl s nadějným básníkem,

jehož měl z nařízení sestry Constance doprovodit na zámek, Psmith

mu to nevymlouvá. Pod jeho uhlazeným zevnějškem – nedá ránu bez

cylindru, špacírky a monoklu – dřímá dobrodružná povaha a

zvědavost, a navíc se mu naskýtá možnost pobývat v blízkosti jisté

půvabné dívky. Publikace: Psmith to zařídí - Pelham Grenvill Wodehouse. Na zámku Blandings je přímo blahobytně. Slunce září, příroda hýří vším, čím hýřit má, vzduch je plný ptačího šveholení a lord Emsworth přesně podle příkazu dopravil do Blandingsu básníka. Má to háček, místo básníka tam mají Psmithe, londýnského elegána, sympatického mládence z lepší rodiny, jenž využil příležitosti, aby mohl zblízka obdivovat dívku svého srdce.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.