Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Pavlína Cermanová, Robert Novotný, Pavel Soukup: Husitské století

Učebnice/Odborná literatura

Pavlína Cermanová, Robert Novotný, Pavel Soukup: Husitské století

Hodnocení: 1x
  • 4

Husitské století - Pavlína Cermanová, Robert Novotný, Pavel Soukup . Pohled na husitství se často měnil. Po dlouhá desetiletí bylo jednostranně vyzdvihováno, po roce 1989 naopak v širším povědomí převážilo pojetí zdůrazňující kulturní škody a náboženský fanatismus. Intelektuální přínos husitských myslitelů, převratné ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.88175
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Pavlína Cermanová, Robert Novotný, Pavel Soukup: Husitské století koupíte i tady

Specifikace Pavlína Cermanová, Robert Novotný, Pavel Soukup: Husitské století

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 1 068 Kč

Pohled na husitství se často měnil. Po dlouhá desetiletí bylo jednostranně vyzdvihováno, po roce 1989 naopak v širším povědomí převážilo pojetí zdůrazňující kulturní škody a náboženský fanatismus. Intelektuální přínos husitských myslitelů, převratné změny ve společnosti a inovace v oblasti písemnictví či hudby jako by upadly v zapomnění. Odborné bádání přitom právě v posledních pětadvaceti letech přineslo nové poznatky a interpretace ukazující provázanost českých dějin 15. století s vývojem v soudobé » ... a dál?

Produkt Pavlína Cermanová, Robert Novotný, Pavel Soukup: Husitské století

Pavlína Cermanová, Robert Novotný, Pavel Soukup: Husitské století - parametry

Název produktu: Pavlína Cermanová, Robert Novotný, Pavel Soukup: Husitské století
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 1 068 Kč
Maximální cena: 1 599 Kč
Ušetríte až: 531 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Husitské století - Pavlína Cermanová, Robert Novotný, Pavel Soukup . Pohled na husitství se často měnil. Po dlouhá desetiletí bylo jednostranně vyzdvihováno, po roce 1989 naopak v širším povědomí převážilo pojetí zdůrazňující kulturní škody a náboženský fanatismus. Intelektuální přínos husitských myslitelů, převratné změny ve společnosti a inovace v oblasti písemnictví či hudby jako by upadly v zapomnění. Odborné bádání přitom právě v posledních pětadvaceti letech přineslo nové poznatky a interpretace ukazující provázanost českých dějin 15. století s vývojem v soudobé Evropě, ale také unikátní impulzy, kterými se husitství vymyká své době. Kniha Husitské století shrnuje výsledky tohoto výzkumu a podává ve čtyřech oddílech vyvážený obraz této epochy, nezávislý na ideologických předsudcích. Mezi historický nástin revoluční doby a pokompaktátního období jsou vklíněny oddíly věnované sociálním dějinám a mocenské konstelaci v zemích České koruny i kulturnímu a duchovnímu vývoji. Kniha vychází ve spolupráci s Centrem medievistických studií Filosofického ústavu AV ČR. Husitské století - Pavlína Cermanová, Robert Novotný, Pavel Soukup od nakladatelství v kategorii Historie a military | | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.