Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy osobnosti a fakta » Srovnání cen Pavel Skopal: Naplánovaná kinematografie

Knihy osobnosti a fakta

Pavel Skopal: Naplánovaná kinematografie

Hodnocení: 8x
  • 3.5

Naplánovaná kinematografie – Český filmový průmysl 1945 až 1960 - Pavel Skopal . Kinematografie prošla v poválečném Československu dvěma významnými změnami - nejprve byla v srpnu 1945 jako první průmyslové odvětví zestátněna, poté po únorovém komunistickém převratu v roce 1948 podřízena ideologickým cílům nového ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.89126
skladem

Jaké má kniha
Naplánovaná kinematogra..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Pavel Skopal: Naplánovaná kinematografie koupíte i tady

Specifikace Pavel Skopal: Naplánovaná kinematografie

Kategorie Knihy osobnosti a fakta
Nejnižší cena 344 Kč

Předkládané texty na základě široké škály archivních materiálů zevrubně zkoumají dosud opomíjené období konce 40. let a let 50. Jednotlivé studie se zaměřují na organizační strukturu a produkční a distribuční praktiky filmového průmyslu. ... a dál?

Produkt Pavel Skopal: Naplánovaná kinematografie

Pavel Skopal: Naplánovaná kinematografie - parametry

Název produktu: Pavel Skopal: Naplánovaná kinematografie
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 344 Kč
Maximální cena: 535 Kč
Ušetríte až: 191 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.5 bodů z 5
Počet hodnocení: 8 x
Hodnocení:
  • 3.5
Podrobný popis:

Naplánovaná kinematografie – Český filmový průmysl 1945 až 1960 - Pavel Skopal . Kinematografie prošla v poválečném Československu dvěma významnými změnami - nejprve byla v srpnu 1945 jako první průmyslové odvětví zestátněna, poté po únorovém komunistickém převratu v roce 1948 podřízena ideologickým cílům nového režimu a podrobena sovětizaci. Předkládané texty na základě široké škály archivních materiálů zevrubně zkoumají dosud opomíjené období konce 40. let a let 50. Jednotlivé studie se zaměřují na organizační strukturu a produkční a distribuční praktiky filmového průmyslu ovlivněné normami socialistického plánování: analyzují produkční kulturu barrandovského studia, zavádění koprodukčního modelu výroby v kontextu východního bloku, specifika "účelové" produkce Krátkého filmu a Československého armádního filmu a institucionální formování filmové produkce pro děti. Z oblasti distribuce a uvádění se věnují z nadnárodní perspektivy sledované změně v roli karlovarského filmového festivalu, historii Filmového festivalu pracujících, kulturně-politickým ideálům i každodenní realitě putovních kin a akce Filmové jaro na vesnici, problémům s kinofikací a technickým vybavením tuzemských kin a vývoji konkurenčního vztahu mezi Československým státním filmem a Československou televizí. Sborník záměrně opomíjí problém estetických norem socialistického realismu, který bývá nejčastěji s kinematografií 50. let spojován - namísto toho se soustředí na instituční podmínky, kulturně-politický kontext či konkrétní realizační problémy, které doprovázely vznik a distribuci mnohem širší škály filmové produkce, než jsou kanonická díla socialistického realismu. Vychází v edici Šťastné zítřky. Naplánovaná kinematografie – Český filmový průmysl 1945 až 1960 - Pavel Skopal od nakladatelství Academia v kategorii | Historie a military za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.