Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Pavel Říčan, Marek Blatný: Psychologie osobnosti

Knihy

Pavel Říčan, Marek Blatný: Psychologie osobnosti

Hodnocení: 1x
  • 3.5

Monografie shrnuje nejnovější poznatky o hlavních tématech psychologie osobnosti - temperamentu, rysech, inteligenci, sebepojetí, motivaci a vývoji osobnosti. Důraz je kladen na vývoj v oboru za posledních pětadvacet let. Každá kapitola je uvedena krátkým historickým exkurzem a výčtem poznatků, které jsou v dané ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Psychologie osobnosti
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Pavel Říčan, Marek Blatný: Psychologie osobnosti koupíte i tady

Specifikace Pavel Říčan, Marek Blatný: Psychologie osobnosti

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 325 Kč

Monografie shrnuje nejnovější poznatky o hlavních tématech psychologie osobnosti – temperamentu, rysech, inteligenci, sebepojetí, motivaci a vývoji osobnosti. Důraz je kladen na vývoj v oboru za posle ... a dál?

Produkt Pavel Říčan, Marek Blatný: Psychologie osobnosti

Pavel Říčan, Marek Blatný: Psychologie osobnosti - parametry

Název produktu: Pavel Říčan, Marek Blatný: Psychologie osobnosti
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 325 Kč
Maximální cena: 429 Kč
Ušetríte až: 104 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.5 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 3.5
Podrobný popis:

Monografie shrnuje nejnovější poznatky o hlavních tématech psychologie osobnosti - temperamentu, rysech, inteligenci, sebepojetí, motivaci a vývoji osobnosti. Důraz je kladen na vývoj v oboru za posledních pětadvacet let. Každá kapitola je uvedena krátkým historickým exkurzem a výčtem poznatků, které jsou v dané oblasti považovány za základní, následuje rozbor a kritické zhodnocení vývoje v dané tematické oblasti. Velká pozornost je věnována i otázkám osobní pohody a duchovního rozměru života člověka, spiritualitě. Do knihy je zařazeno i téma zcela nové: lidské ctnosti a silné stránky charakteru. Autorský kolektiv tvoří přední odborníci a odbornice české a slovenské psychologie, kteří se sami výzkumu osobnosti věnují. Kniha je proto napsána s hlubokou znalostí problému a jednotlivé kapitoly reflektují osobní témata jejich autorů a autorek. Přes svou vysokou odbornost je kniha napsána srozumitelným a čtivým jazykem, a osloví proto i zájemce o osobnost z řad širší veřejnosti.  Z obsahuPŘEDMLUVA1. 100 LET VÝZKUMU OSOBNOSTI V PSYCHOLOGII (Marek Blatný)1.1 Vznik psychologie osobnosti jako samostatné disciplíny1.2 Dvě oblasti zájmu psychologie osobnosti1.3 Psychologické chápání pojmu osobnost1.4 Hlavní témata psychologie osobnosti1.4.1 Biologická báze osobnosti - temperament1.4.2 Rysy osobnosti1.4.3 Motivace1.4.4 Inteligence1.4.5 Kognitivní stránka osobnosti - sebepojetí1.4.6 Utváření a vývoj osobnosti1.4.7 Lidské ctnosti a silné stránky charakteru1.5 Perspektivy psychologie osobnosti2. MODERNÍ TEORIE TEMPERAMENTU (Marek Blatný)2.1 Moderní historie výzkumu temperamentu2.2 Definice temperamentu2.3 Kritéria rozdělení temperamentových teorií2.4 Teorie vycházející z výzkumu dětské populace2.4.1 Teorie Thomase a Chessové a jejich pojem „goodness of fit"2.4.2 EAS teorie Busse a Plomina2.4.3 Emoční teorie dětského temperamentu Goldsmithe a Campose2.4.4 Kaganovo pojetí inhibovaného a neinhibovaného temperamentu2.5 Teorie vycházející z výzkumu dospělé populace2.5.1 Něbylicynova teorie temperamentu2.5.2 Merlinova teorie temperamentu2.5.3 PEN teorie H. J. Eysencka2.5.4 Grayova neuropsychologická teorie temperamentu2.5.5 Strelauova regulační teorie temperamentu2.5.6 Zuckermanův koncept „hledání vzruchu" (sensation seeking)2.5.7 Cloningerův neurobiologický model temperamentu2.6 Závěr3. NOVÉ PŘÍSTUPY KE ZKOUMÁNÍ RYSŮ: PĚTIFAKTOROVÝ MODEL OSOBNOSTI (Martina Hřebíčková)3.1 Vymezení vlastností osobnosti3.2 Lexikální (taxonomické) výzkumy pětifaktorové struktury popisu osobnosti3.2.1 Pětifaktorový model (popisu) osobnosti3.2.2 Historie pětifaktorového modelu popisu osobnosti v lexikálních studiích3.2.3 Postup lexikálních výzkumů vlastností osobnosti na příkladu české lexikální studie 3.2.4 Obsah pěti obecných charakteristik osobnosti3.2.5 Srovnání pětifaktorových struktur v různých jazycích3.2.6 Šestifaktorová a sedmifaktorová struktura3.2.7 Zhodnocení lexikálního přístupu k pětifaktorovému modelu3.3 Dispoziční (dotazníkový) přístup zkoumání pětifaktorové struktury osob


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.