Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Cizojazyčné knihy » Srovnání cen Oxford University Press New Oxford Bookworms Library 5 Ghost Stories Audio CD Pack

Cizojazyčné knihy

Oxford University Press New Oxford Bookworms Library 5 Ghost Stories Audio CD Pack

Hodnocení: 1x
  • 4

Oxford Bookworms Library New Edition 5 Ghost Stories with Audio CD Pack - Border, R. (retold By). After dinner we turned the lights out and played 'hide-and-seek'. In the dark, I touched a hand, a very cold hand. Now, because of the game, I had to hide in the dark with ...with this cold person - not speaking, not ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.83768
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Oxford University Press New Oxford Bookworms Library 5 Ghost Stories Audio CD Pack koupíte i tady

Specifikace Oxford University Press New Oxford Bookworms Library 5 Ghost Stories Audio CD Pack

Kategorie Cizojazyčné knihy
Nejnižší cena 137 Kč

Publikace: OXFORD BOOKWORMS LIBRARY New Edition 5 GHOST STORIES AUDIO CD PACK - BORDER, R. (retold by). Popis edice: After dinner we turned the lights out and played 'hide-and-seek'. In the dark, I touched a hand, a very cold hand. Now, because of the game, I had to hide in the dark with ...with this cold person - not speaking, not knowing who it was. Slowl Publikace: OXFORD BOOKWORMS LIBRARY New Edition 5 GHOST STORIES AUDIO CD PACK - BORDER, R. (retold by). ... a dál?

Produkt Oxford University Press New Oxford Bookworms Library 5 Ghost Stories Audio CD Pack

Oxford University Press New Oxford Bookworms Library 5 Ghost Stories Audio CD Pack - parametry

Název produktu: Oxford University Press New Oxford Bookworms Library 5 Ghost Stories Audio CD Pack
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 137 Kč
Maximální cena: 229 Kč
Ušetríte až: 92 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Oxford Bookworms Library New Edition 5 Ghost Stories with Audio CD Pack - Border, R. (retold By). After dinner we turned the lights out and played 'hide-and-seek'. In the dark, I touched a hand, a very cold hand. Now, because of the game, I had to hide in the dark with ...with this cold person - not speaking, not knowing who it was. Slowly the others found us, hid with us, until we were all there - all thirteen. Thirteen? But there were only twelve people in the house! We touched each other in the dark, counting. Thirteen. Quickly, nervously, I lit a match to see ...The Oxford Bookworms Library offers high-quality storytelling and a great reading experience, with a world wide range of classic and modern fiction, non-fiction and plays. Bookworms include original and adapted texts in seven carefully graded language stages (Starter to Stage 6), which take learners from beginner to advanced level.Key FeaturesAll 'Oxford Bookworms Library' titles are fully illustrated.The Activities section at the back of each title has been extended to include extra activities before, while and after reading, helping students to interact with the text and get the most out of each story.Each title also has an Introduction, a Glossary of key topic words, and an informative 'About the Author' section. Oxford Bookworms Library New Edition 5 Ghost Stories with Audio CD Pack - Border, R. (retold By) od nakladatelství Oxford University Press v kategorii Oxford Bookworms Library | Stage 5 (B2, 1800 headwords) za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz Anglická četba - Oxford Bookworms - pokročilost 5 - 1800 slov. Po večeři jsme obrátili světla ven a hráli "hru na schovávanou". Ve tmě jsem se dotkl ruky, velmi chladné ruky. Nyní, kvůli hře, jsem se musel schovat ve tmě se s . . . s touto chladnou osobou - nevědíc, kdo to je. Pomalu nás našli ostatní, schovali se s námi, dokud jsme tam nebyli všichni - všech třináct. Třináct? Ale v domě bylo jen dvanáct lidí! Navzájem jsme se ve tmě nahmatávali a počítáli. Třináct. Rychle, nervózně jsem zapálil sirku, abych vidět. . . Zjednodušená anglická četba pro dospělé a mládež s poslechovým CD, na konci knihy jsou doplňková cvičení k lepšímu porozumění, náměty na projektovou práci ( úroveň 5 Kniha napsaná v cizým jazyce. Je velmi čtivá. Vhodná i pro trénování cizího jazyka.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.