Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Otomar Dvořák: Sága provaznického rodu - Dědicové bláznivého Maxmiliána

Próza - beletrie

Otomar Dvořák: Sága provaznického rodu - Dědicové bláznivého Maxmiliána

Hodnocení: 1x
  • 4

Publikace: Dědicové bláznivého Maxmiliána - Sága provaznického rodu - Otomar Dvořák. Odlehlá lesnatá vrchovina kdesi v západních Čechách, kde na přelomu 19. a 20. století plynul život ještě svým odvěkým rytmem, určovaným lidovými zvyky, pověrami, obřady a mýty. A právě tady se jako barvitý kaleidoskop, v prudkých ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.64286
skladem

Jaké má kniha
Sága provaznického rodu..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Otomar Dvořák: Sága provaznického rodu - Dědicové bláznivého Maxmiliána

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 39 Kč

Odlehlá lesnatá vrchovina kdesi v západních Čechách, kde na přelomu 19. a 20. století plynul život ještě svým odvěkým rytmem, určovaným lidovými zvyky, pověrami, obřady a mýty. A právě tady se jako barvitý kaleidoskop, v prudkých zlomech střídající smích i slzy, lásku i nenávist, obětavost i zradu, poetické snění i bláznivou grotesku, rozvíjejí osudy tří generací jedné rodiny, spjaté s téměř zapomenutým řemeslem - s ruční výrobou provazů. Rodinná sága, vycházející z autentického vyprávění autorova dědečka, je » ... a dál?

Produkt Otomar Dvořák: Sága provaznického rodu - Dědicové bláznivého Maxmiliána

Otomar Dvořák: Sága provaznického rodu - Dědicové bláznivého Maxmiliána - parametry

Název produktu: Otomar Dvořák: Sága provaznického rodu - Dědicové bláznivého Maxmiliána
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 39 Kč
Maximální cena: 49 Kč
Ušetríte až: 10 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Publikace: Dědicové bláznivého Maxmiliána - Sága provaznického rodu - Otomar Dvořák. Odlehlá lesnatá vrchovina kdesi v západních Čechách, kde na přelomu 19. a 20. století plynul život ještě svým odvěkým rytmem, určovaným lidovými zvyky, pověrami, obřady a mýty. A právě tady se jako barvitý kaleidoskop, v prudkých zlomech střídající smích i slzy, lásku i nenávist, obětavost i zradu, poetické snění i bláznivou grotesku, rozvíjejí osudy tří generací jedné rodiny, spjaté s téměř zapomenutým řemeslem - s ruční výrobou provazů. Rodinná sága, vycházející z autentického vyprávění autorova dědečka, je podána svérázným jazykem, v němž se fantazie lidových vypravěčů mísí s tvrdou každodenní realitou doby, do níž jako zhoubná vichřice zasáhla první světová válka. Převratné události zavanou členy Routovy provaznické rodiny mezi indiány na Divoký západ i mezi kozáky na neméně divoký východ. Největší tajemství života se však skrývá v oné zapadlé vesničce, kde chlapci touží po vybájeném světě, ukrytém kdesi za obzorem, za těmi balvanitými kopci, na nichž hvízdá obávaný Královský had, zvěstovatel smrti...Ukázka z textuBlejer odhalil zuby, zablýskly se v kudrnaté houštině vousů pod skobovitým nosem; snad to měl být úsměv. Po silnici rachotil žebřiňák tažený vyzáblou kravkou, kola vířila bělavý prach. "Já mám takovou zásadu, pane," zvýšil Blejer hlas, aby překřičel drnčení kol, "není na světě nic, co by nestálo za koupi nebo prodej!" "Jsi starej lišák," ušklíbl se Šimeček. Přivoněl ke sklence. Skutečně dobrá borovička. Opojná pryskyřičná vůně připomíná svícny jalovců, které kralují zdejším stráním. Rychle ji do sebe obrátil. Žhavý vzduch rozechvívá vzdálené obrysy, linie kopců se vlní a bortí. Krajina se podobá horečnaté vidině. Peníze, myslí si Šimeček, jo, peníze… Nakonec se člověk vrací obloukem tam, odkud chtěl zdrhnout co nejdál; co je ti platný roztrhaný dlužní úpis na duši, když příští křižovatka tě přivede k témuž přeochotnému ďáblu…? Publikace: Dědicové bláznivého Maxmiliána - Sága provaznického rodu - Otomar Dvořák. Dědicové bláznivého Maxmiliána - Sága provaznického rodu - Knižní klub - Jazyk: CZ - ISBN: 80-242-1830-5 - Kniha Otomar DvořákSága provaznického roduKnižní klubKniha, čeština


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.