Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Otakar Bořík, Jana Boříková: Hospice, špitály a nemocnice v Karlových Varech

Knihy

Otakar Bořík, Jana Boříková: Hospice, špitály a nemocnice v Karlových Varech

Hodnocení: 1x
  • 4

Hospice, špitály a nemocnice v Karlových Varech - Otakar Bořík, Jana Boříková. Kniha zdařile popisuje historii léčebných a lázeňských zařízení v Karlových Varech od prvních dochovaných zmínek až do současnosti, přičemž události v Karlových Varech velmi zdařile zasazuje do kontextu světových dějin. Autoři využili ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Otakar Bořík, Jana Boříková: Hospice, špitály a nemocnice v Karlových Varech koupíte i tady

Specifikace Otakar Bořík, Jana Boříková: Hospice, špitály a nemocnice v Karlových Varech

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 187 Kč

Kniha zdařile popisuje historii léčebných a lázeňských zařízení v Karlových Varech od prvních dochovaných zmínek až do současnosti, přičemž události v Karlových Varech velmi zdařile zasazuje do kontex ... a dál?

Produkt Otakar Bořík, Jana Boříková: Hospice, špitály a nemocnice v Karlových Varech

Otakar Bořík, Jana Boříková: Hospice, špitály a nemocnice v Karlových Varech - parametry

Název produktu: Otakar Bořík, Jana Boříková: Hospice, špitály a nemocnice v Karlových Varech
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 187 Kč
Maximální cena: 243 Kč
Ušetríte až: 56 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Hospice, špitály a nemocnice v Karlových Varech - Otakar Bořík, Jana Boříková. Kniha zdařile popisuje historii léčebných a lázeňských zařízení v Karlových Varech od prvních dochovaných zmínek až do současnosti, přičemž události v Karlových Varech velmi zdařile zasazuje do kontextu světových dějin. Autoři využili velké množství dostupných historických materiálů včetně dobových fotografií, aby mohli čtenáře seznámit s historií lázeňství a zdravotnictví co nejúplněji. Jejich úmysl je zřejmý - nesoustředí se pouze na líčení atraktivních a obecně známých skutečností o slavných osobnostech, které se v Karlových Varech léčily nebo samy jako lékaři pracovaly, ani se nevyžívají v popisu událostí tak tragických, jako byly například morové epidemie, ani nevěnují velkou pozornost vyhledávaným informacím o lázeňství jako prostředku zábavy pro nejbohatší vrstvy. Nic z popisovaného v knize nechybí, ale se stejnou vážností a zaujetím jsou popisovány události zcela všední - léčebná zařízení pro chudinu, každodenní obětavá práce řadových lékařů, vznik, vývoj i struktura karlovarských nemocničních zařízení apod. Mnoho cenných informací čerpali autoři i od pamětníků. Vznikla tak hodnotná historická kniha, kterou ocení zejména milovníci historie, zájemci o zdravotnickou a lázeňskou problematiku a karlovarští pamětníci. Historie je popsaná ve třech základních kapitolách: 1. Špitály od středověku do 18. století 2. Léčebná zařízení 19. století 3. Nemocnice 20. století Kniha je doplněna podrobnými poznámkami k odkazům v textu, věcným a jmenným rejstříkem, malým slovníčkem méně známých výrazů, obsáhlým seznamem použité literatury a vyobrazení. Hospice, špitály a nemocnice v Karlových Varech - Otakar Bořík, Jana Boříková od nakladatelství Kava-Pech v kategorii | Historie a military za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.