Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Ota Konrád: DĚJEPISECTVÍ, GERMANISTIKA A SLAVISTIKA NA NĚMECKÉ UNIVER.

Učebnice/Odborná literatura

Ota Konrád: DĚJEPISECTVÍ, GERMANISTIKA A SLAVISTIKA NA NĚMECKÉ UNIVER.

Hodnocení: 1x
  • 3.5

Dějepisectví, germanistika a slavistika na německé univerzitě v Praze 1918 - 1945 - Ota Konrád . Kniha představuje poprvé v ucelené podobě vývoj nejvýznamnějších humanitních oborů na Německé univerzitě v Praze v období první republiky a za německé okupace. Na základě archivních materiálů, odborné literatury a ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Ota Konrád: DĚJEPISECTVÍ, GERMANISTIKA A SLAVISTIKA NA NĚMECKÉ UNIVER. koupíte i tady

Specifikace Ota Konrád: DĚJEPISECTVÍ, GERMANISTIKA A SLAVISTIKA NA NĚMECKÉ UNIVER.

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 247 Kč

Kniha představuje poprvé v ucelené podobě vývoj nejvýznamnějších humanitních oborů na Německé univerzitě v Praze v období první republiky a za německé okupace. Na základě archivních materiálů, odborné ... a dál?

Produkt Ota Konrád: DĚJEPISECTVÍ, GERMANISTIKA A SLAVISTIKA NA NĚMECKÉ UNIVER.

Ota Konrád: DĚJEPISECTVÍ, GERMANISTIKA A SLAVISTIKA NA NĚMECKÉ UNIVER. - parametry

Název produktu: Ota Konrád: DĚJEPISECTVÍ, GERMANISTIKA A SLAVISTIKA NA NĚMECKÉ UNIVER.
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 247 Kč
Maximální cena: 366 Kč
Ušetríte až: 119 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.5 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 3.5
Podrobný popis:

Dějepisectví, germanistika a slavistika na německé univerzitě v Praze 1918 - 1945 - Ota Konrád . Kniha představuje poprvé v ucelené podobě vývoj nejvýznamnějších humanitních oborů na Německé univerzitě v Praze v období první republiky a za německé okupace. Na základě archivních materiálů, odborné literatury a interpretace dobových textů historiků, germanistů a slavistů působících na univerzitě zkoumá autor dějiny těchto oborů v kontextu vědeckého, politického a kulturního vývoje českých zemí v první polovině dvacátého století i v rámci vývoje této vrcholné vědecké a kulturní instituce Němců v českých zemích. Kniha se tedy hlásí k široce pojatým dějinám vědy, které si všímají nejenom institucionální a personální stránky vývoje jednotlivých oborů, ale i jejich tematických a metodologických proměn v širších historických souvislostech. Tyto výzkumy vedou k závěru, že již od poloviny třicátých let nabýval na univerzitě na významu nacionalistický a nedemokratický model vědy a jejích širších společenských úkolů, zatímco slavistika, která byla zaměřena na česko-německou spolupráci a reprezentovala spíše otevřené pojetí sudetoněmectví, se dostávala do stále větší defenzivy. Vývoj po září 1938, respektive po březnu 1939, kdy se Německá univerzita v Praze stala součástí říšskoněmeckého vysokoškolského systému, byl tak v nemalé míře předznamenán již v předchozích letech. Právě období let 1938-1945 je věnována druhá část knihy, zkoumající především otázku institucionálních, personálních i tematických a metodologických kontinuit a diskontintinuit v jednotlivých oborech. Dějepisectví, germanistika a slavistika na německé univerzitě v Praze 1918 - 1945 - Ota Konrád od nakladatelství Karolinum v kategorii | Historie a military za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.