Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Oldřich Kašpar: Hernando Colón v zrcadle své knihovny

Knihy

Oldřich Kašpar: Hernando Colón v zrcadle své knihovny

Hodnocení: 0x
  • 4

První v češtině psanou biografii o životních osudech nelegitimního syna objevitele Ameriky Kryštofa Kolumba (1451-1506), Hernanda Colóna (1488-1539). Netradiční přístup autora spočívá v mapování životních osudů jedné z nejvýraznějších postav kulturních dějin Španělska první poloviny 16. století, vášnivého bibliofila ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.78231
skladem

Jaké má kniha
Hernando Colón v zrcadl..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Oldřich Kašpar: Hernando Colón v zrcadle své knihovny

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 194 Kč

Publikace: Hernando Colón v zrcadle své knihovny - Oldřich Kašpar. První v češtině psanou biografii o životních osudech nelegitimního syna objevitele Ameriky Kryštofa Kolumba (1451-1506), Hernanda Colóna (1488-1539). Netradiční přístup autora spočívá v mapování životních osudů jedné z nejvýraznějších postav kulturních dějin Španělska první poloviny 16. století, vášnivého bibliofila a (v tom nejlepším slova smyslu) knihovníka, jenž shromáždil na svoji dobu největší humanistickou knihovnu v Evropě. Neotřelost » ... a dál?

Produkt Oldřich Kašpar: Hernando Colón v zrcadle své knihovny

Oldřich Kašpar: Hernando Colón v zrcadle své knihovny - parametry

Název produktu: Oldřich Kašpar: Hernando Colón v zrcadle své knihovny
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 194 Kč
Maximální cena: 230 Kč
Ušetríte až: 36 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 0 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

První v češtině psanou biografii o životních osudech nelegitimního syna objevitele Ameriky Kryštofa Kolumba (1451-1506), Hernanda Colóna (1488-1539). Netradiční přístup autora spočívá v mapování životních osudů jedné z nejvýraznějších postav kulturních dějin Španělska první poloviny 16. století, vášnivého bibliofila a (v tom nejlepším slova smyslu) knihovníka, jenž shromáždil na svoji dobu největší humanistickou knihovnu v Evropě. Neotřelost autorova pohledu spočívá v tom, že vykresluje Colóna a jeho aktivity (a mnohdy nelehké životní osudy) nejen na základě svědectví, dobových pramenů, výpovědí jeho přátel a spolupracovníků, ale rovněž, a to především, na bázi rozboru knih jeho nevšední sbírky. Nechybí ani pokus o psychohistorický pohled na protagonistu knihy. Hlavní text knihy je doplněn výkladovými rejstříky, jež rozšiřují znalosti o osobách, reáliích a geografii (a tvoří tak vlastně jakousi knihu v knize) a také přílohami, jež zahrnují znění některých důležitých pramenů. Hernando Colón v

zrcadle své knihovny - Oldřich Kašpar od authora Oldřich Kašpar a nakladatelství v kategorii Knihy za skvělé ceny na e-shopu Martinus.cz


Nejoblíbenější knihy:

V rámci zpříjemnění uživatelského zážitku používáme soubory cookie. Setrváním na našem webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací zde.


© 2006 - 2018 Srovname.cz | Všechna práva vyhrazena.