Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Občanská výchova 8

Učebnice/Odborná literatura

Občanská výchova 8

Hodnocení: 1x
  • 4

Učebnice občanské a rodinné výchovy procházejí zásadními úpravami. Tato nová generace systémových učebnic v souladu s RVP oddělila občanskou výchovu, která nyní vychází samostatně. Rodinnou výchovu nahradila učebnice Výchova ke zdravému životnímu stylu. Obsahově a didakticky vycházejí nové učebnice z dosud vydávané ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Občanská výchova 8
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Občanská výchova 8 koupíte i tady

Specifikace Občanská výchova 8

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 103 Kč

Učebnice je již k dispozici, příručku učitele připravujeme na konec roku 2013. Občanská výchova pro 8. ročník základní školy a tercii víceletého gymnázia obsahově a didakticky vychází z dosud vydávané řady učebnic OVRV. Pořadí hlavních kapitol zůstalo nezměněno, některé názvy podkapitol byly upraveny. Každá kapitola začíná vstupním motivačním úvodem a končí shrnutím s ohlédnutím za probranou tematikou. Na základě připomínek pedagogické veřejnosti byly v nové učebnici rozšířeny kapitoly Hospodářství a Právní » ... a dál?

Produkt Občanská výchova 8

Občanská výchova 8 - parametry

Název produktu: Občanská výchova 8
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 103 Kč
Maximální cena: 133 Kč
Ušetríte až: 30 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Učebnice občanské a rodinné výchovy procházejí zásadními úpravami. Tato nová generace systémových učebnic v souladu s RVP oddělila občanskou výchovu, která nyní vychází samostatně. Rodinnou výchovu nahradila učebnice Výchova ke zdravému životnímu stylu. Obsahově a didakticky vycházejí nové učebnice z dosud vydávané sady učebnic OVRV. Učebnice respektují Ústavu ČR a právní řád České republiky a pracují též s mezinárodními dokumenty závaznými i pro náš stát. Učebnice jsou rozšířeny o nové stránky, témata jsou aktualizována v souladu se součastnými poznatky a přepracována, tak aby byl kladen větší důraz na činností a projektovou výuku. U kapitol jsou rozšířena shrnutí, závěrečná ohlédnutí mají podobu pojmových map. Přibyly nové pracovní aktivity, které ve formě tisknutelných pracovních listů najde v interaktivní učebnice, některé vybrané i v příručce učitele. Teoretické pasáže v podobě výdladu jsou hojně doplněno úkoly, hledáním souvislostí a praktickými aktivitami. Je pamatováno i na nadanější žáky zařazením obtížnějších úkolů,  označených ikonou chytrá hlava. Často se objednují náměty pro diskuzi. Úkoly a obrazový materiál umožňují propojení teoretických poznatků s praktickým životem. Všechny informace jsou logicky strukturovány a dodatečně odlišeny rozdílnou velikostí písma, barvou, podtržením, podbarvením, odrážkami apod. To přispívá k tomu, že stránka je i přes svou členitost opticky kompaktní, ale přehledná a logicky uspořádaná. Základním dělícím prvkem zůstává i nadále hlavní text a lišta, využívaná zejména k mezipředmětovýmým vazbám a doplňujícím informacím a úkolům. Lišty jsou nově umístěny vždy na pravé straně, což je uživatelsky příjemnější při  práci na moderních zařízeních, interaktivních tabulích a tabletech. K přehlednosti textu a rychlejší orientaci žáků slouží sady piktogramů( ikon). Ikony jsou rozlišeny úkoly k textu a jiné aktivyty, hry, cvičení, náročnější úkoly, přesahy do jiných odborů. Důležitým prvkem v učebnici je obrazový materiál, který slouží jednak jako doprovod výkladového textu, někdy výklad dokonce nahrazuje,  využívá se při motovaci k plnění úkolů, rovněž plní funkci estetickou. Učebnice vycházejí v tištěné a následně v elektronické podobě (Flexibook), které obsahují audio a videonahrávky s materiály dolňujícími dané téma a webové odkazy, na nichž mohou žáci získat rozšiřující informace k probírané látce, cvičení a testy k procvičení probraného učiva a k evaluaci. 2014 vyjdou i materiály pro 9. ročník. Občanská výchova 8 pro ZŠ a VG (nová generace) UČ - kolektiv autorů. Učebnice je již k dispozici, příručku učitele připravujeme na konec roku 2013. Občanská výchova pro 8. ročník základní školy a tercii víceletého gymnázia obsahově a didakticky vychází z dosud vydávané řady učebnic OVRV. Pořadí hlavních kapitol zůstalo nezměněno, některé názvy podkapitol byly upraveny. Každá kapitola začíná vstupním motivačním úvodem a končí shrnutím s ohlédnutím za probranou tematikou. Na základě připomínek pedagogické veřejnosti byl


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.