Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Nihad Sirees: Ticho a vřava

Próza - beletrie

Nihad Sirees: Ticho a vřava

Hodnocení: 1x
  • 4

Kafka okořeněný Kunderou – tak hodnotili knihu francouzští recenzenti.. Autor popisuje každodenní život v nejmenované arabské zemi, v níž vládne totalita. Román nese autobiografické rysy, hrdinou je spisovatel, který je v nemilosti. Bydlí u své přítelkyně Lamy zrovna v době, kdy propukají oslavy dvaceti let despoty u ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Ticho a vřava
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Nihad Sirees: Ticho a vřava koupíte i tady

Specifikace Nihad Sirees: Ticho a vřava

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 23 Kč

Kafka okořeněný Kunderou – tak hodnotili knihu francouzští recenzenti. Autor popisuje každodenní život v nejmenované arabské zemi, v níž vládne totalita. Román nese autobiografické rysy, hrdinou je sp ... a dál?

Produkt Nihad Sirees: Ticho a vřava

Nihad Sirees: Ticho a vřava - parametry

Název produktu: Nihad Sirees: Ticho a vřava
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 23 Kč
Maximální cena: 249 Kč
Ušetríte až: 226 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Kafka okořeněný Kunderou – tak hodnotili knihu francouzští recenzenti.. Autor popisuje každodenní život v nejmenované arabské zemi, v níž vládne totalita. Román nese autobiografické rysy, hrdinou je spisovatel, který je v nemilosti. Bydlí u své přítelkyně Lamy zrovna v době, kdy propukají oslavy dvaceti let despoty u moci. Obrazy „vřavy“ se střídají se scénami „ticha“ – milování. Člověk miluje, aby odolal diktatuře. Sexem proti totalitě! Ukázka z textu Na tomhle místě bych vám rád popsal ten rámus panující všude kolem, pokud ovšem není zcela nepopsatelný. Tlampač, do kterého povykuje kápo studentů, se překrývá s dvěma dalšími reproduktory: z jedné strany tím, který je upevněný na stromě a já ho slyšel dřív, než jsem vůbec vyšel z domu, a z kterého se teď linou vlastenecké písně, a z druhé strany dalším, z něhož duní proslovy jednoho z těch komentátorů, co jsou obdařeni hlasem jako zvon a dokážou roznítit vlastenecký žár a lásku k Vůdci v každém srdci. Všechny tyhle zdroje zvuku společně dosahují jednoho jediného efektu: a to, že mi doslova zacpávají uši. Hlas oslovuje lid v průvodu: „Občané! Občané!“ a pak se rozhorlí o tom, jak nezměrná je láska manifestujících k jejich Vůdci, jak se jí nic na světě nevyrovná, leda snad ta, kterou Vůdce sám na oplátku věnuje jim. Řečník vidí dav jen jako mrňavou částečku – mezi spoustou jiných – toho obrovitého světa, který celý celičký zbožňuje Vůdce: včetně stromů, ptáků, mlhy až po dobrotivého boha osobně. Dokonce i kamení a prach se chvějí blažeností, když na ně došlápne Vůdcova noha. Nakonec komentátor uzavře svou tirádu sdělením, že Vůdce povede neodvratně svůj lid k zářivému vítězství. Jednadvacáté století, nejmenované hlavní město, léto – a dva dny v životě populárního spisovatele, milence a syna v jedné osobě. Mohl by to být idylický příběh, ale není. Jsme totiž s vypravěčem příběhu uprostřed syrského Damašku, je úmorné vedro, z tlampačů halasí vojenské pochody a městem se valí dav přívrženců Bašára Asada, který právě slaví výročí převratu. Náš hrdina je disident a zakázaný autor, takže zákonitě bude mít brzy co do činění s nelítostnou mašinerií despoty. A ke všemu ve chvíli, kdy si jeden z nejvyšších fízlů umane vetřít se do jeho rodiny, aby si ho omotal kolem prstu, čeká ho neřešitelná volba. Jako bychom to už sami zažili, jako bychom to znali: absurdní situace, které nám dal zakusit nejen Kafka, Orwell či Václav Havel… Jenomže tohle je stále současnost. Navíc hodně krvavá. Jak čelit fintám tajné policie, jak si zachovat rovnou páteř a vůli vydržet? Nihad Sirees má svůj recept: humor a sex. Sarkasmus, s nímž sleduje dění ve své vlasti, a láska bez zábran, jak ji prožívá se svou milou, mu pomáhají přežít svízelnou dobu.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.