Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Neratovice 1945, fakta a vzpomínky

Knihy naučná literatura

Neratovice 1945, fakta a vzpomínky

Hodnocení: 1x
  • 4

Neratovice 1945, fakta a vzpomínky - Aleš Novák, Martin Čejka, Roman Dvořák, Pavel Šanda. Rok 1945 přinesl Neratovicku, stejně jako celé naší vlasti, především osvobození od nacistické nadvlády. Ukončení šesti let ponižujícího protektorátu, šesti let plných plíživého strachu a obnažených lidských charakterů, šesti ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Neratovice 1945, fakta ..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Neratovice 1945, fakta a vzpomínky koupíte i tady

Specifikace Neratovice 1945, fakta a vzpomínky

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 229 Kč

Rok 1945 přinesl Neratovicku, stejně jako celé naší vlasti, především osvobození od nacistické nadvlády. Ukončení šesti let ponižujícího protektorátu, šesti let plných plíživého strachu a obnažených ... a dál?

Produkt Neratovice 1945, fakta a vzpomínky

Neratovice 1945, fakta a vzpomínky - parametry

Název produktu: Neratovice 1945, fakta a vzpomínky
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 229 Kč
Maximální cena: 314 Kč
Ušetríte až: 85 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Neratovice 1945, fakta a vzpomínky - Aleš Novák, Martin Čejka, Roman Dvořák, Pavel Šanda. Rok 1945 přinesl Neratovicku, stejně jako celé naší vlasti, především osvobození od nacistické nadvlády. Ukončení šesti let ponižujícího protektorátu, šesti let plných plíživého strachu a obnažených lidských charakterů, šesti let, během nichž bylo zavražděno mnoho našich občanů v koncentračních táborech, na popravištích, na frontách 2. světové války. Bohužel, dnem 22. března 1945 se Neratovice přidružily k místům, jež zaplatily válečnému běsnění další nechtěnou daň z krve a lidských životů. Bombardování Neratovic, spojené s ještě ničivějším leteckým útokem na nedaleké Kralupy nad Vltavou, bylo dlouhá léta zmiňováno jen v několika stále dokola se opakujících stručných větách. Do roku 1989 sloužila tato událost hlavně k podpoře protizápadní propagandy. V uplynulých 25 letech byly sice zveřejněny dobové zápisy z místních kronik a několik vzpomínek pamětníků v různých tiskovinách, ale hlubší, obsáhlejší a především nestranné zpracování této tragédie chybělo. Vzhledem k nadcházejícímu sedmdesátému výročí událostí roku 1945 se město Neratovice rozhodlo vytvořit samostatnou publikaci, pojednávající o konci 2. světové války v našem městě, částečně na památku našich padlých spoluobčanů a částečně pro doplnění poznání historie Neratovic a jejich okolí. Důležitou a velmi cennou částí knihy jsou vzpomínky pamětníků z řad stálých i bývalých občanů naší obce. Pamětníků, kterých nezadržitelně ubývá a jejichž vzpomínky nás přímo uvádějí do děje smutných i radostných událostí roku 1945 v Neratovicích. Neratovice 1945, fakta a vzpomínky - Aleš Novák, Martin Čejka, Roman Dvořák, Pavel Šanda od nakladatelství v kategorii Historie a military | | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.