MENU

Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Nassim Nicholas Taleb: Černá labuť

Knihy naučná literatura

Nassim Nicholas Taleb: Černá labuť

Hodnocení: 1x
  • 3.5
EAN: 9788074321283

Bestseller amerického akademika a investičního poradce libanonského původu analyzuje fenomén "černých labutí", tj. nepředvídaných jevů a událostí s významným dopadem na život jedince nebo celé společnosti, jakým byl např. teroristický útok z 11. září 2001, globální nástup Internetu či propad akciových trhů ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.96875
doprava zdarma
skladem

Jaké má kniha
Černá labuť
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Srovnání cen Nassim Nicholas Taleb: Černá labuť

Čerstvá hodnocení Nassim Nicholas Taleb: Černá labuť

  • 4

Kareem, 25. listopadu 2015

Místy docela čtivé, místy naopak dost "těžké" filozofické čtivo. Kniha chce klid a čas, nedá se to přečíst za pár večerů a člověk na ní musí mít i náladu, takže nelze obecně říct, doporučuji k přečtení. Určitě to není pro každého, ale zájemce o tuto problematiku může knížka potěšit.


Specifikace Nassim Nicholas Taleb: Černá labuť

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 199 Kč

Bestseller amerického akademika a investičního poradce libanonského původu analyzuje fenomén "černých labutí", tj. nepředvídaných jevů a událostí s významným dopadem na život jedince nebo celé společnosti, jakým byl např. teroristický útok z 11. září 2001. ... a dál?

Produkt Nassim Nicholas Taleb: Černá labuť

Nassim Nicholas Taleb: Černá labuť - parametry

Název produktu: Nassim Nicholas Taleb: Černá labuť
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 199 Kč
Maximální cena: 199 Kč
Ušetríte až: 0 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.5 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 3.5
Podrobný popis:

Bestseller amerického akademika a investičního poradce libanonského původu analyzuje fenomén "černých labutí", tj. nepředvídaných jevů a událostí s významným dopadem na život jedince nebo celé společnosti, jakým byl např. teroristický útok z 11. září 2001, globální nástup Internetu či propad akciových trhů z roku 1987. Podle autora - jednoho z hrstky odborníků, kteří předvídali nástup nedávné finanční a ekonomické krize - je příčinou naší nepřipravenosti na podobné zlomové události především setrvačnost našeho myšlení v podobě přílišné důvěry v ekonomy a prognostiky, přehnaného kategorizování či uchylování se k dosavadním zkušenostem tam, kde bychom měli přemýšlet co nejotevřeněji a nejobecněji. Talebova kniha, vyzývající k tomu, abychom přehodnotili náš ustálený pohled na svět a přiznali si, jak málo o něm víme, patří dnes k nejdiskutovanějším pracím ve své oblasti, deníkem The Times byla označena za jedno z nejvlivnějších děl posledních šedesáti let a díky autorovu širokému rozhledu, smyslu pro humor a zdravé provokativnosti je i velkým čtenářským zážitkem. Je to kniha jediné myšlenky: lidská mysl má mimořádně špatnou schopnost odhadovat budoucnost, a navíc si to nepřipouští. Může za to naše zčásti vrozená a zčásti získaná slepota vůči tzv. černým labutím, tedy mimořádným událostem velkého dopadu. Podle Taleba mají černé labutě v dějinách mnohem větší význam, než si připouštíme: kvůli nim se „dějiny neplazí, ale skáčou“. Až na to, že je ve zpětném zrcátku vidíme jinak: události dáváme do souvislostí a věříme, že sledovaly jakýsi „plán“. (následky vysoce nepravděpodobných událostí)


Recenze Nassim Nicholas Taleb: Černá labuť

Kareem, 25. listopadu 2015Místy docela čtivé, místy naopak dost "těžké" filozofické čtivo. Kniha chce klid a čas, nedá se to přečíst za pár večerů a člověk na ní musí mít i náladu, takže nelze obecně říct, doporučuji k přečtení. Určitě to není pro každého, ale zájemce o tuto problematiku může knížka potěšit.

Zobrazit celou recenzi
Hodnocení:
  • 4
Pomohlo Vám toto hodnocení? ANO | NE
Děkujeme, vaše hlasování bylo uloženo.

Přidat recenzi pro Nassim Nicholas Taleb: Černá labuť

  • 0

* Položky označené hvězdičkou jsou povinné!

Nejoblíbenější knihy:

V rámci zpříjemnění uživatelského zážitku používáme soubory cookie. Setrváním na našem webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací zde.


© 2006 - 2021 Srovname.cz | Všechna práva vyhrazena.