Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen NAŠE VOJSKO Mnichovské dny

Knihy

NAŠE VOJSKO Mnichovské dny

Hodnocení: 1x
  • 4

Podrobný výklad čs. vnitřní politiky i zahraničních jednání v době před uzavřením mnichovské dohody. Jde o druhou knihu Benešových Pamětí nazvané podle jednoho z jejich oddílů. V první části autor velice detailně popisuje vnitropolitické události, které předcházely mnnichovským jednáním - prezident uvádí všechny ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace NAŠE VOJSKO Mnichovské dny

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 299 Kč

Podrobný výklad čs. vnitřní politiky i zahraničních jednání v době před uzavřením mnichovské dohody. Jde o druhou knihu Benešových Pamětí nazvané podle jednoho z jejich oddílů. V první části autor velice detailně popisuje vnitropolitické události, které předcházely mnnichovským jednáním - prezident uvádí všechny vlivy, které vedly k izolaci republiky a ztroskotání všech pokusů o mírové vyrovnání s Německem. - Ve druhé části knihy sleduje postoj zahraničních spojenců k českoslovensé otázce a osudné konečné » ... a dál?

Produkt NAŠE VOJSKO Mnichovské dny

NAŠE VOJSKO Mnichovské dny - parametry

Název produktu: NAŠE VOJSKO Mnichovské dny
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 299 Kč
Maximální cena: 299 Kč
Ušetríte až: 0 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Podrobný výklad čs. vnitřní politiky i zahraničních jednání v době před uzavřením mnichovské dohody. Jde o druhou knihu Benešových Pamětí nazvané podle jednoho z jejich oddílů. V první části autor velice detailně popisuje vnitropolitické události, které předcházely mnnichovským jednáním - prezident uvádí všechny vlivy, které vedly k izolaci republiky a ztroskotání všech pokusů o mírové vyrovnání s Německem. - Ve druhé části knihy sleduje postoj zahraničních spojenců k českoslovensé otázce a osudné konečné řešení podpisem mnichovské dohody. Na závěr jsou připojeny texty všech příslušných dokumentů. - Knihu doprovázejí obsáhlé poznámky k jednotlivým kapitolám, vysvětlující doslov ( z vyd. r. 1968) a jmenný rejstřík. Počet stran 558. Nová. V historické literatuře se dnes hovoří o mnichovském komplexu dr. Beneše. Dr. Edvard Beneš si byl vědom své osobní odpovědnosti, a proto se k mnichovskému řešení ve své politické činnosti neustále vracel, promýšlel je a také je pro sebe i pro ostatní podrobně vylíčil. Šlo mu o to objasnit československou politiku, kterou jako president s vládou v roce 1938 a v letech předcházejících sledoval. Paměti dr. E. Beneše mají jistě svůj význam tím, že přinášejí řadu historických faktů, avšak především zaujmou způsobem výkladu a argumentace autora, jeho myšlenkovými pochody při hledání řešení situace, zejména v těch místech, kde píše o událostech, jichž byl přímým, a někdy dokonce jediným partnerským účastníkem, a o nichž nemohl tudíž nikdo jiný vědět víc…


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.