MENU

Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Miroslav Skačáni: Příběh muže, který zabíjel z lásky

Próza - beletrie

Miroslav Skačáni: Příběh muže, který zabíjel z lásky

Hodnocení: 1x
  • 4
EAN: 9788026047407

Příběh muže, který zabíjel z lásky - Miroslav Skačáni. Autor na skutečné události z konce 70. let v tehdejším Československu, kdy byl u nás ještě uzákoněn a využíval se trest smrti za nejzávažnější zločiny, rozebírá názory a postoje jednotlivých postav, které se více nebo méně podílely na samotném zločinu dvojnásobné ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.85948

Jaké má kniha
Příběh muže, který zabí..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Srovnání cen Miroslav Skačáni: Příběh muže, který zabíjel z lásky

Čerstvá hodnocení Miroslav Skačáni: Příběh muže, který zabíjel z lásky

  • 5

Pískle90, 27. listopadu 2015

BOMBA, přečteno jedním dechem a zanechala po sobě mnoho pocitů a otázek, tak jak to podle mě, po správném čtenářském zážitku, má být.


Specifikace Miroslav Skačáni: Příběh muže, který zabíjel z lásky

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 214 Kč

Příběh muže, který zabíjel z lásky - Miroslav Skačáni Autor na skutečné události z konce 70. let v tehdejším Československu, kdy byl u nás ještě uzákoněn a využíval se trest smrti za nejzávažnější zločiny, rozebírá názory a postoje jednotlivých postav, které se více nebo méně podílely na samotném zločinu dvojnásobné vraždy a pokusů o vraždu, spáchaných slabomyslným jedincem jako projev lásky k ženě. Stejně jsou zajímavé i postoje osob, které přišli do činění s tímto člověkem, kolem kterého se točí celý děj knihy a » ... a dál?

Produkt Miroslav Skačáni: Příběh muže, který zabíjel z lásky

Miroslav Skačáni: Příběh muže, který zabíjel z lásky - parametry

Název produktu: Miroslav Skačáni: Příběh muže, který zabíjel z lásky
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 214 Kč
Maximální cena: 215 Kč
Ušetríte až: 1 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Příběh muže, který zabíjel z lásky - Miroslav Skačáni. Autor na skutečné události z konce 70. let v tehdejším Československu, kdy byl u nás ještě uzákoněn a využíval se trest smrti za nejzávažnější zločiny, rozebírá názory a postoje jednotlivých postav, které se více nebo méně podílely na samotném zločinu dvojnásobné vraždy a pokusů o vraždu, spáchaných slabomyslným jedincem jako projev lásky k ženě. Stejně jsou zajímavé i postoje osob, které přišli do činění s tímto člověkem, kolem kterého se točí celý děj knihy a které vystupují v roli soudců a zástupců dalších institucí, které měly rozhodovat o vině a potrestání tohoto muže. Stěžejní postavou knihy ale není samotný vrah, ale osoba profesora – soudního znalce - na znaleckém posudku kterého stojí zásadní otázka, jestli vrah bude potrestán trestem smrti, nebo se mu podaří uniknout oprátce ve chvíli, kdy se okolnost, že bude popraven, zdá být nevyhnutelnou. V knize vystupují postavy, které zaujímají k trestu smrti velmi polaritní vztah, od jeho tvrdého a jednoznačného prosazování jako jediného prostředku na potírání závažné kriminality, až po názory opačného charakteru, jako o trestu, který nemá své místo v moderní společnosti současné doby. Důležité místo v knize zaujímá i náhled na otázku msty, která najde své místo v poslední části knihy. Její důsledky se prolínají až do samotného závěru knihy, který se odehrává v současné době. Vyústění příběhu neuzavírá definitivně tyto základní otázky viny a trestu, nejenom trestu smrti, ale trestu za zločiny, spáchané na lidech i v širším měřítku. Nastoluje další otázky, které nutí čtenáře k zamyšlení a v mnoha oblastech k přetransformování svých postojů a názorů k této pro lidstvo tak základní formy jednání, které nalézáme po celou dobu existence lidstva až do současnosti. Kniha má tři části, prolog a epilog. Příběh muže, který zabíjel z lásky - Miroslav Skačáni od nakladatelství v kategorii Beletrie | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Recenze Miroslav Skačáni: Příběh muže, který zabíjel z lásky

Pískle90, 27. listopadu 2015BOMBA, přečteno jedním dechem a zanechala po sobě mnoho pocitů a otázek, tak jak to podle mě, po správném čtenářském zážitku, má být.
Hodnocení:
  • 5
Pomohlo Vám toto hodnocení? ANO | NE
Děkujeme, vaše hlasování bylo uloženo.

Přidat recenzi pro Miroslav Skačáni: Příběh muže, který zabíjel z lásky

  • 0

* Položky označené hvězdičkou jsou povinné!

Nejoblíbenější knihy:

V rámci zpříjemnění uživatelského zážitku používáme soubory cookie. Setrváním na našem webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací zde.


© 2006 - 2021 Srovname.cz | Všechna práva vyhrazena.