Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Miroslav Orel: Somatopatologie - Nauka o nemocech těla

Učebnice/Odborná literatura

Miroslav Orel: Somatopatologie - Nauka o nemocech těla

Hodnocení: 1x
  • 4

Autoři vycházejí ze soudobých odborných poznatků medicíny a předkládají je přijatelnou formou v podobě stručného kompendia tohoto rozsáhlého oboru.. Publikace se může stát zdrojem poznání pro studenty psychologie, pedagogiky a dalších nemedicínských oborů či pro jejich absolventy, kteří pracují s druhými lidmi a ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 0

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Miroslav Orel: Somatopatologie - Nauka o nemocech těla koupíte i tady

Specifikace Miroslav Orel: Somatopatologie - Nauka o nemocech těla

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 278 Kč

Tato publikace přináší základní informace o nemocech těla. Najdete v ní poznatky o mechanismech vzniku nemocí, jejich třídění a klasifikaci, ale také o členění lékařských oborů nebo o celostním pohledu na zdraví a nemoc. Je obtížné zhustit vše, co o nemocech víme, do jedné publikace - to podstatné však v naší knize rozhodně najdete. (nauka o nemocech těla) ... a dál?

Produkt Miroslav Orel: Somatopatologie - Nauka o nemocech těla

Miroslav Orel: Somatopatologie - Nauka o nemocech těla - parametry

Název produktu: Miroslav Orel: Somatopatologie - Nauka o nemocech těla
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 278 Kč
Maximální cena: 329 Kč
Ušetríte až: 51 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Autoři vycházejí ze soudobých odborných poznatků medicíny a předkládají je přijatelnou formou v podobě stručného kompendia tohoto rozsáhlého oboru.. Publikace se může stát zdrojem poznání pro studenty psychologie, pedagogiky a dalších nemedicínských oborů či pro jejich absolventy, kteří pracují s druhými lidmi a kteří se s nemocí setkávají. Osloví i zájemce z řad širší veřejnosti. Z obsahu  Krátké slovo na úvod  1. Základní vymezení obsahu a náplně somatopatologie (Miroslav Orel)  2. Význam somatopatologie pro psychology, pedagogy a studenty i absolventy jiných nemedicínských oborů (Miroslav Orel, Věra Facová)  3. Zdraví a nemoc (Miroslav Orel, Věra Facová)  3.1 Vývojová stadia života  3.1.1 Smrt  3.2 Stadia nemoci  3.3 Vnitřní a zevní faktory vzniku a rozvoje zdraví a nemoci  3.4 Komplexní pohled na člověka ve zdraví a nemoci  4. Medicína a její možnosti a meze (Miroslav Orel, Martin Kaláb)  4.1 Základní členění medicínských oborů (Martin Kaláb, Miroslav Orel)  4.2 Možnosti vyšetření v medicíně (Martin Kaláb, Miroslav Orel)  4.3 Možnosti léčby v medicíně (Miroslav Orel)  5. Základní pojmy obecné somatopatologie (Miroslav Orel, Věra Facová, Martin Kaláb)  5.1 Regresivní a metabolické změny (Miroslav Orel)  5.1.1 Atrofie  5.1.2 Nekróza  5.1.3 Apoptóza  5.1.4 Poruchy metabolismu  5.2 Poruchy krve, krevního a lymfatického oběhu (Miroslav Orel)  5.2.1 Základní poruchy složení krve  5.2.2 Základní poruchy krevního a lymfatického oběhu  5.3 Nádorová onemocnění (Miroslav Orel)  5.3.1 Typy nádorů  5.4 Zánět (Miroslav Orel)  5.5 Poruchy imunity (Miroslav Orel)  5.6 Progresivní změny (Miroslav Orel)  5.7 Bolest (Miroslav Orel, Věra Facová)  5.8 Stresová reakce (Martin Kaláb, Miroslav Orel)  5.8.1 Co se děje v lidském těle při stresu  5.8.2 Stres a nemoci  6. Soudobá klasifikace nemocí (Miroslav Orel)  7. Základní oblasti speciální somatopatologie (Miroslav Orel)  7.1 Infekční onemocnění  7.2 Onemocnění krve a krvetvorby  7.3 Onemocnění žláz s vnitřní sekrecí  7.4 Onemocnění nervového systému  7.5 Onemocnění smyslových orgánů  7.6 Onemocnění srdce a cév  7.7 Onemocnění dýchacího ústrojí  7.8 Onemocnění trávicího traktu  7.9 Onemocnění kůže  7.10 Onemocnění pohybového aparátu  7.11 Onemocnění vylučovacího ústrojí  7.12 Onemocnění mužského pohlavního ústrojí  7.13 Onemocnění ženského pohlavního ústrojí  7.13.1 Těhotenství, porod a jejich poruchy  7.14 Systémová onemocnění  8. Vybrané akutní stavy (Miroslav Orel)  9. Základní principy laické kardiopulmonální resuscitace (Martin Kaláb, Miroslav Orel)  Krátké slovo na závěr (Miroslav Orel)  Shrnutí, Summary  Seznam zkratek  Literatura  Příloha  Rejstřík Somatopatologie - Nauka o nemocech těla - Miroslav a kolektiv Orel. Tato publikace přináší základní informace o nemocech těla. Najdete v ní poznatky o mechanismech vzniku nemocí, jejich třídění a klasifikaci, ale také o členění lékařských oborů nebo o celostním pohledu na zdraví a nemoc. Je obtížné zhustit vše, co o nemocech víme, do jedné publikace – to podstat


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.