Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Miroslav Nožina, Miloš Vaněček: Mandragora, morfin, kokain

Knihy

Miroslav Nožina, Miloš Vaněček: Mandragora, morfin, kokain

Hodnocení: 1x
  • 4

Mandragora, morfin, kokain – Drogový problém v českých zemích v dobách habsburské monarchie a v předválečném Československu - Miroslav Nožina, Michal Vaněček . Publikace je zaměřena na počátky moderního zneužívání drog v českých zemích a na psychoaktivní látky, které významně ovlivňují i současnou drogovou scénu - ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Mandragora, morfin, kok..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Miroslav Nožina, Miloš Vaněček: Mandragora, morfin, kokain koupíte i tady

Specifikace Miroslav Nožina, Miloš Vaněček: Mandragora, morfin, kokain

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 271 Kč

Publikace je zaměřena na počátky moderního zneužívání drog v českých zemích a na psychoaktivní látky, které významně ovlivňují i současnou drogovou scénu - tedy na kanabinoidy, opiáty a kokain.Užívání ... a dál?

Produkt Miroslav Nožina, Miloš Vaněček: Mandragora, morfin, kokain

Miroslav Nožina, Miloš Vaněček: Mandragora, morfin, kokain - parametry

Název produktu: Miroslav Nožina, Miloš Vaněček: Mandragora, morfin, kokain
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 271 Kč
Maximální cena: 380 Kč
Ušetríte až: 109 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Mandragora, morfin, kokain – Drogový problém v českých zemích v dobách habsburské monarchie a v předválečném Československu - Miroslav Nožina, Michal Vaněček . Publikace je zaměřena na počátky moderního zneužívání drog v českých zemích a na psychoaktivní látky, které významně ovlivňují i současnou drogovou scénu - tedy na kanabinoidy, opiáty a kokain.Užívání drog tvoří nedílnou součást středoevropské kultůry již od pravěku, avšak konzumace haluciogenních látek obsažených v různých rostlinách ( především máku a konopí) zůstávala po celý středověk a ranný novověk okrajovým jevem. Požitkové užívání se soustředilo na alkoholové drogy, s nimiž souvisí rozvoj tradiční pijácké kultůry. Na tyto širší historické souvislosti a impulsy ( lidové léčitelství, černá magie a čarodějnictví, alchymie, herbáře a počátky moderní botaniky) upozorňuje úvodní část monografie ( I. Počátky drogového problému v českých zemích). "Moderní" formy abúzu drog jsou sledovány od druhé poloviny 19. století, kdy byly ny českém území poprvé zaznamenány případy opiofagismu (pití opiové tinktury) a závislosti na morfinu. Až do rozpadu Rakouska-Uherska nebylo zneužívání drog považováno za vážnou společenskou hrozbu. Tyto názory mnohdy přetrvávaly i po roce 1918. kdy se československo v souvislosti s prudkým nárůstem kokainismu stalo mejen zavedeným drogovým odbytištěm, ale i důležitou tranzitní zemí při nelegálním mezinárodním obchodu s drogami. Jednotlivé, do niž je tato část práce rozdělena (II. Plody průmyslové revoluce, III. Drogy v nezávislém Československu)., vždy obsahují rozbor mezinárodní situace, která drogové prostředí v českých zemích významně ovlivňovala, popis a analýzu české drogové scény v daném období, rozbor legislativních a administratifních opatření ze strany státních orgánů a přehled nejduležitějších drogových případů a záchytů. Mandragora, morfin, kokain – Drogový problém v českých zemích v dobách habsburské monarchie a v předválečném Československu - Miroslav Nožina, Michal Vaněček od nakladatelství Koniasch Latin Press v kategorii | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.