Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Miloš Zeman: Rád nechám botu v řiti blbce

Próza - beletrie

Miloš Zeman: Rád nechám botu v řiti blbce

Hodnocení: 1x
  • 4

Rád nechám botu v řiti blbce – Vybrané bonmoty Miloše Zemana - Miloš Zeman, Antonín Kolenatý. "Myslím, že politika je mimo jiné také nikdy nekončící válka proti hlouposti. Především proti hlouposti vlastní, protože tou se musí začít; politik, který si nedokáže dělat legraci sám ze sebe a nevidí vlastní chyby, ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Rád nechám botu v řiti ..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Miloš Zeman: Rád nechám botu v řiti blbce koupíte i tady

Specifikace Miloš Zeman: Rád nechám botu v řiti blbce

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 15 Kč

„Myslím, že politika je mimo jiné také nikdy nekončící válka proti hlouposti. Především proti hlouposti vlastní, protože tou se musí začít; politik, který si nedokáže dělat legraci sám ze sebe a nevid ... a dál?

Produkt Miloš Zeman: Rád nechám botu v řiti blbce

Miloš Zeman: Rád nechám botu v řiti blbce - parametry

Název produktu: Miloš Zeman: Rád nechám botu v řiti blbce
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 15 Kč
Maximální cena: 34 Kč
Ušetríte až: 19 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Rád nechám botu v řiti blbce – Vybrané bonmoty Miloše Zemana - Miloš Zeman, Antonín Kolenatý. "Myslím, že politika je mimo jiné také nikdy nekončící válka proti hlouposti. Především proti hlouposti vlastní, protože tou se musí začít; politik, který si nedokáže dělat legraci sám ze sebe a nevidí vlastní chyby, nemá právo kritizovat druhé," řekl Miloš Zeman v roce 1999 deníku Právo. A tuto myšlenku během své politické kariéry v různých obměnách mnohokrát opakoval. Bývalý úspěšný předseda ČSSD, předseda poslanecké sněmovny a premiér, dnes první přímo zvolený prezident České republiky, je neoddiskutovatelně největším "producentem" bonmotů na naší polistopadové politické scéně. Tyto bonmoty však veřejnost zná spíše jako izolované výroky, jež tu a tam "okořeňují" zdejší politický provoz a jež se náhle objeví a zase rychle zmizí. Jiné "přežijí" o něco déle, ale postupně se vytrácí kontext, v němž byly proneseny. Tato publikace obsahuje známé i méně známé bonmoty a výroky Miloše Zemana. Byly pečlivě vybrány z archivů nejrůznějších deníků a týdeníků, z politikových četných interview a z jeho knih, ale i například ze záznamů z jednání poslanecké sněmovny. Tyto výroky, často na hraně, svědčí o prezidentových neklidné osobnosti, bouřlivém temperamentu a plebejských libůstkách. Nesporně dokládají jeho silnou vášeň pro politiku, ale také to, že se umí občas podívat kriticky a s humorem i sám na sebe, což je jistě velmi kladná vlastnosti. Humor a nadhled do politiky nepochybně patří, na rozdíl od zapšklého fanatismu a nenávisti. Ukazuje nám, byť v prchavých okamžicích, že pocit zmaru a beznaděje nejsou posledním slovem ohledně (z podstaty) vždy nedokonalé společenské a politické organizace věcí lidských. Smích je skutečně mnohdy osvobozující a v české politice je ho velmi třeba. Rád nechám botu v řiti blbce – Vybrané bonmoty Miloše Zemana - Miloš Zeman, Antonín Kolenatý od nakladatelství Barrister & Principal v kategorii Beletrie za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.