Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Milan Svoboda, Marie Mihulová: Křesťanství a jóga

Knihy

Milan Svoboda, Marie Mihulová: Křesťanství a jóga

Hodnocení: 1x
  • 3.5

Principy jógy a Bible. Kniha přibližuje základní křesťanské principy s použitím biblických i mimobiblických textů a srovnává je s učením jógy. OBSAH: Křesťanství a jóga Desatero Kázání na hoře Matoušovo evangelium Otčenáš ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Křesťanství a jóga
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Milan Svoboda, Marie Mihulová: Křesťanství a jóga koupíte i tady

Specifikace Milan Svoboda, Marie Mihulová: Křesťanství a jóga

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 159 Kč

Kniha přibližuje základní křesťanské principy s použitím biblických i mimobiblických textů a srovnává je s učením jógy. ... a dál?

Produkt Milan Svoboda, Marie Mihulová: Křesťanství a jóga

Milan Svoboda, Marie Mihulová: Křesťanství a jóga - parametry

Název produktu: Milan Svoboda, Marie Mihulová: Křesťanství a jóga
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 159 Kč
Maximální cena: 269 Kč
Ušetríte až: 110 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.5 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 3.5
Podrobný popis:

Principy jógy a Bible.

Kniha přibližuje základní křesťanské principy s použitím biblických i mimobiblických textů a srovnává je s učením jógy.

OBSAH:

Křesťanství a jóga Desatero Kázání na hoře Matoušovo evangelium Otčenáš Markovo evangelium Lukášovo evangelium Janovo evangelium Tomášovo evangelium Mistr Eckhart Tomáš Kempenský Angelus Silesius ÚryvekKřesťanství a Jóga. Učení jógy, jehož stáří se odhaduje zhruba na 5000 let, se začalo v našich podmínkách rozšiřovat ve větší míře teprve v nedávné době. Na konci šedesátých a začátku sedmdesátých let dvacátého století našlo poměrně značný počet stoupenců i přesto, že tehdejší státní ideologie nebyla rozhodně podobným naukám nakloněna. S určitým zpožděním se tak i u nás projevila vlna zájmu o jógu, která předtím prošla oblastmi západní Evropy i USA. Ukázalo se však, že se nejedná o pouhou „módní“ záležitost, ale toto učení zde zapustilo hlubší kořeny. Příčiny lze spatřovat především ve skutečnosti, že prvky východní duchovnosti dokázaly uspokojit vnitřní potřeby některých obyvatel Západu, charakterizovaného poměrně vysokou intelektuální vyspělostí. V prostředí, kde po staletí působil jako dominantní vliv křesťanství, se náhle objevil další duchovní prvek reprezentovaný jógou a některými dalšími východními naukami. V této situaci automaticky dochází k střetávání či prolínání určitých principů charakteristických na jedné straně pro učení jógy a na straně druhé pro nauku křesťanskou. I když v celé řadě případů je nastoleno vzájemné porozumění a soulad, nejsou výjimkou ani případy opačné, způsobené především neznalostí, nepochopením či případnou netolerantností. Cílem této publikace je přiblížit a objasnit některé základní principy a postoje, jejichž skutečná hodnota nemusí být vždy zjevná, s ohledem na vnější či formální rozdíly. Obecně lze říci, že se v dnešní době nejedná v žádném případě pouze o vztah jógy a křesťanství. Stejná problematika se týká všech pravých náboženství a duchovních směrů. V jejich vzájemné toleranci, pochopení, přibližování i splývání lze nakonec spatřovat i jeden z významných evolučních stupňů stojících před dnešním lidstvem. Je třeba především překonat zevní rozdíly, jejichž původ lze spatřovat v odlišných historických i geografických podmínkách, v odlišné mentalitě, v odlišné terminologii a podobně. Pokud pronikneme do hloubky, k ryzímu duchu náboženství, můžeme teprve poznat, že podstata všech duchovních učení je shodná a že vedou člověka k poznání jediného Boha. Křesťanství a jóga - Mihulová Marie, Svoboda Milan. Kniha přibližuje základní křesťanské principy s použitím biblických i mimobiblických textů a srovnává je s učením jógy. Křesťanství a jóga - Mihulová Marie, Svoboda Milan od nakladatelství v kategorii za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz Autor: Milan Svoboda; Marie MihulováNakladatelství: SantalVazba: Brožovaná bez přebalu leskláPočet stránek: 192Rozměry (výška x šířka x tloušť


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.